۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۸ مهر
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۱۴

فروش میلیاردی مجوزهای کسب و کار/بهار 1401 طرح تسهیل صدور مجوز اجرایی می شود

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس با حضور در برنامه زنده صبح بخیر ایران شبکه یک سیما به بیان توضیحاتی درباره طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار پرداخت.به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما، محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در برنامه صبح بخیر ایران، اظهار کرد: در حوزه صدور مجوز‌ها ما مشکل عجیبی در کشور داریم و جدا از بروکراسی‌های اداری در خیلی از مواقع فردی که مجوز‌ها را صادر می‌کند خودش ذی نفع است.

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس ادامه داد: به عنوان مثال در اصنافی مثل صنعت پوشاک، غذا و همچنین صنایع دارویی و حقوقی مرجعی که به شما مجوز می‌دهد یک ذی نفع است و در واقع با امضای طلایی مجوز می‌دهد ؛ این مسائل باعث شکل گرفتن امضا‌های طلایی شده است. این مسائل همچنین باعث شده که مجوز‌ها میلیاردی خرید و فروش می‌شوند .اما با طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار انحصارها، تبعیض‌ها و امضا‌های طلایی به طور کلی برداشته می‌شود.

این نماینده مجلس یازدهم درباره زمان نهایی شدن طرح تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار خاطر نشان کرد: هفته آینده کار این طرح در مجلس تمام می‌شود. این طرح ۷ ماده دارد که دو ماده آن تمام شده است. بعد از آن به شورای نگهبان ارسال می‌شود و اگر ایرادی از آن گرفته نشود ظرف دو ماه ابلاغ و اجرایی خواهد شد. از بهار ۱۴۰۱ می‌توانیم این قانون را کاملا عملیاتی شده داشته باشیم. اجرای آن نیازمند زیر ساخت‌هایی است و ۴ ماه به دولت زمان داده ایم تا فرآیند اجرای آن را در کشور شاهد باشیم.
لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?1531cb6241181

واژگان کلیدی

آخرین ویدیوهای منتشر شده


قاب رسانه

طرح شفافیت آراء باید کارشناسی شود/چگونگی قرارگرفتن این طرح در دستورکار مجلس

سید نظام الدین موسوی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با حضور در مجله صبحگاهی شبکه 5، توضیحاتی در خصوص طرح شفافیت آراء نمایندگان ارائه کرد.

آقای ظریف ضمائم برجام که تعهد آور بوده را نخوانده است

سید محمود نبویان، نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس تاکید کرد که آقای ظریف اعلام کرده ضمائم برجام که تعهداتی برای ایران به همراه داشته را نخوانده است.