۱۴۰۰ دوشنبه ۱۵ آذر
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۱۴

فروش میلیاردی مجوزهای کسب و کار/بهار 1401 طرح تسهیل صدور مجوز اجرایی می شود

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس با حضور در برنامه زنده صبح بخیر ایران شبکه یک سیما به بیان توضیحاتی درباره طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار پرداخت.به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما، محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در برنامه صبح بخیر ایران، اظهار کرد: در حوزه صدور مجوز‌ها ما مشکل عجیبی در کشور داریم و جدا از بروکراسی‌های اداری در خیلی از مواقع فردی که مجوز‌ها را صادر می‌کند خودش ذی نفع است.

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس ادامه داد: به عنوان مثال در اصنافی مثل صنعت پوشاک، غذا و همچنین صنایع دارویی و حقوقی مرجعی که به شما مجوز می‌دهد یک ذی نفع است و در واقع با امضای طلایی مجوز می‌دهد ؛ این مسائل باعث شکل گرفتن امضا‌های طلایی شده است. این مسائل همچنین باعث شده که مجوز‌ها میلیاردی خرید و فروش می‌شوند .اما با طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار انحصارها، تبعیض‌ها و امضا‌های طلایی به طور کلی برداشته می‌شود.

این نماینده مجلس یازدهم درباره زمان نهایی شدن طرح تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار خاطر نشان کرد: هفته آینده کار این طرح در مجلس تمام می‌شود. این طرح ۷ ماده دارد که دو ماده آن تمام شده است. بعد از آن به شورای نگهبان ارسال می‌شود و اگر ایرادی از آن گرفته نشود ظرف دو ماه ابلاغ و اجرایی خواهد شد. از بهار ۱۴۰۱ می‌توانیم این قانون را کاملا عملیاتی شده داشته باشیم. اجرای آن نیازمند زیر ساخت‌هایی است و ۴ ماه به دولت زمان داده ایم تا فرآیند اجرای آن را در کشور شاهد باشیم.
لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?1531cb6241181

واژگان کلیدی

آخرین ویدیوهای منتشر شده