۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱/۱۸

وام ازدواج 50 میلیون تومانی، فقط به یک ضامن نیاز دارد

مرادی گفت: طبق مصوبه مجلس در بودجه سال 99، مبلغ وام ازدواج برای هرکدام از زوج ها به مبلغ 50 میلیون تومان افزایش یافت و بانکها موظف به درخواست یک ضامن هستند.


وام ازدواج 50 میلیون تومانی، فقط به یک ضامن نیاز دارد
به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما به نقل از تسنیم؛ منصور مرادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس درباره وام ازدواج 100 میلیون تومانی در سالجاری، اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، در قالب قانون بودجه سال 99، مبلغ وام ازدواج به 100 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی افزود: طبق این مصوبه، که در چارچوب قانون بودجه سال 99 به تأیید شورای نگهبان نیز رسیده، به هرکدام از زوج ها مبلغ 50 میلیون تومان تسهیلات ازدواج تعلق میگیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به شرایط تخصیص وام 100 میلیون تومانی ازدواج به زوج ها اشاره و تاکید کرد: طبق مصوبه مجلس و آن طور که در قانون بودجه 99 آمده، وام ازدواج 100 میلیون تومانی به زوج هایی که تاریخ عقدشان از ابتدای سال 96 بوده و تاکنون موفق به دریافت تسهیلات ازدواج نشده اند، تعلق میگیرد و میتوانند برای دریافت آن اقدام کنند.

مرادی اضافه کرد: طبق قانون بودجه سال 99، بانک ها مکلف شده اند که تسهیلات 100 میلیون تومانی ازدواج را از محل منابع سپرده‌های قرض الحسنه و تنها برای هر 50 میلیون تومان، یک ضامن درخواست کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: گرچه نرخ تورم روند افزایشی داشته، اما معتقدم افزایش مبلغ تسهیلات ازدواج کمک مناسبی به جوانان در مسیر ازدواج است، اما باید کمک ها بیش از این مبالغ باشد.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: از نظام بانکی کشور نیز انتظار داریم شرایط مناسبی برای بهره‌گیری جوانان از تسهیلات 100 میلیون تومانی ازدواج را فراهم کرده و مانع تراشی نکنند.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?2ba5ec4a1530

واژگان کلیدی

قاب رسانه

هيئت رئیسه مجلس یازدهم انتخاب شدند

گزارش شبکه خبر از مجلس ٨ خرداد ٩٩

افتتاحیه مجلس یازدهم با حضور 276 منتخب ملت

نشست خبری افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس

تشکیل دادگاه تجارت ظرف 3 سال آینده

گزارش 20:30 از مجلس 30 اردیبهشت 99

10 هزار تذکر مجلس به رئیس جمهور، وزرا و مسئولان در دوره دهم

گزارش 20:30 از گفتگوی تلویزیونی رئیس مجلس