۱۳۹۹ شنبه ۲۷ دي
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۲/۱۵

بازگشت بخشی از مبالغ اختلاس شده به صندوق ذخیره فرهنگیان

رییس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس دهم از بازگشت بخشی از مبالغ به یغما رفته به این صندوق خبر داد.


بازگشت بخشی از مبالغ اختلاس شده به صندوق ذخیره فرهنگیان
به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا وسیما به نقل از خانه ملت؛ جبار کوچکی نژاد با اشاره به نشست شب گذشته (یکشنبه 14 اردیبهشت‌ماه) نمایندگان فرهنگیان و تعدادی از نمایندگان مجلس با رئیس قوه قضاییه به مناسبت گرامیداشت هفته معلم، اظهار کرد: در این نشست درباره پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان نیز مباحث مهمی مطرح شد که بازگشت بخشی از مبالغ به یغما رفته به حساب صندوق یکی از مهم‌ترین اخبار این نشست بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش پولی و بانکی قوه قضاییه همکاری بسیار خوبی طی این مدت تحقیق و تفحص با کمیته تشکیل شده در مجلس داشت، افزود: نتایج حاصل شده امروز در قوه قضاییه مبنی بر بازگشت بخشی از مبالغ به حساب صندوق ذخیره و بازداشت قریب به 20 متهم در این پرونده که احکام سنگینی برای آن‌ها صادر شده، ثمره پیگیری گزارشاتی است که از مجلس به قوه قضاییه ارسال و به خوبی پیگیری شد.

وی با بیان این نکته رقم دقیق مبالغ بازگشته شده در اختیار قوه قضاییه است، یادآور شد: بخشی از مبالغ بازگشتی به صندوق، متعلق به سپرده‌های فرهنگیان در صندوق ذخیره به عنوان سهام‌دار در بانک سرمایه بوده و بخشی دیگر از این مبالغ متعلق به اعتبارات موجود در خود صندوق بوده است.

رییس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تأکید کرد: امروز نیز ضرورت دارد، قوه قضاییه بار دیگر ورود جدی به نحوه انتخاب اعضا در مجمع صندوق ذخیره فرهنگیان داشته باشد تا مجمع بر اساس آیین نامه‌ها و به صورت قانونی تشکیل شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در این نشست, پیشنهاد شد که برای حمایت حقوقی از فرهنگیان، دفتری حقوقی برای پیگیری‌های مسائل قضایی معلمان و فرهنگیان در قوه قضاییه تشکیل شود که با استقبال رئیس قوه قضاییه همراه شد. /


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?cf0acc6e1796

واژگان کلیدی

قاب رسانه

رای مجلس به تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان

در این ویدیو گزارشی از صحن علنی مجلس شورای اسلامی ایران در روز چهارشنبه 24 دی 99 را مشاهده می کنید.

افرادی که صاحب فرزند سوم شوند وام مسکن ۷۰ میلیونی دریافت می‌کنند

سید احسان قاضی زاده هاشمی: پیش بینی شده که در بودجه ۱۴۰۰ برای افرادی که در سال ۱۴۰۰ یا ۹۹ صاحب فرزند سوم یا بیشتر میشنود وام مسکن ۷۰ میلیونی با سود بازپرداخت ۴ درصد در نظر گرفته شود ما برای فرزندآوری تسهیلاتی را پیش‌بینی کرده‌ایم و این اقدام گام اول ماست.

تحریم‌ها رفع نشود، بازرسان آژانس ۳ اسفند از کشور اخراج می‌شوند

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر تحریم‌ها رفع نشود، بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی را سوم اسفند اخراج می‌کنیم.

ساختار بودجه اشکالات جدی شکلی و ماهوی دارد

مهرداد بذرباش، رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: ساختار بودجه 1400 اشکالات جدی شکلي و ماهوی دارد و نقدترین منبع برای تامین بودجه فروش اوراق و صندوق توسعه ملی است.

آغاز بررسی بودجه 1400 در کمیسیون تلفیق مجلس

بررسی بودجه 1400 در کمیسیون تلفیق مجلس آغاز شده است.

ماموریت های اصلی قوه قضاییه در سند تحول قضایی

سند تحول قضایی بر مبنای هفت ماموریت اصلی قوه قضاییه برگرفته از تکالیف تعیین شده در قانون اساسی و سیاست های کلی نظام از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد.