۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۲۵

سهم ایران در بانکرینگ سوخت در منطقه بسیار پایین است

نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: سهم ما در بانکرینگ سوخت در منطقه بسیار پایین است و انتظار است تکلیف قانونی خودمان را مشخص کنیم و این جهش را داشته باشیم.


سهم ایران در بانکرینگ سوخت در منطقه بسیار پایین است-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما، احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس صبح امروز در مجلس (سه‌شنبه 25 شهریور)  پس از گزارش وزیر نفت در صحن علنی مجلس اظهار داشت: در رابطه با خط لوله به جاسک به طول هزار کیلومتر واقعاً کار بزرگی است و تأکید من این است که جاسک به عنوان قطب انرژی مورد توجه قرار بگیرد و حقوق مردم به ویژه کشاورزان نادیده گرفته نشود.

وی افزود: از خام‌فروشی باید به صورت جدی جلوگیری شود و این کار باید به صورت جدی در سطح ملی عملی شود و مردم به عینه این موضوع را لمس کنند و شاهد باشند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به مسؤولیت اجتماعی تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه تأکید شده که مجموعه پالایشگاه‌ها باید برای منطقه خود به خصوص در زمینه بهداشت و درمان و ورزش برای جوانان منطقه و جذب نیروهای بومی و ماندگار تلاش کنند و آقای وزیر باید تکلیف قانونی را در این برنامه توسعه ششم مدنظر قرار دهد.

مرادی استفاده از تولیدکنندگان داخل، تأمین خوراک مورد نیاز پالایشگاه‌های پایین دستی، توجه به بانکرینگ سوخت را از دیگر مسائل جدی در نفت عنوان و تصریح کرد: سهم ما در بانکرینگ سوخت در منطقه بسیار پایین است و انتظار است تکلیف قانونی خودمان را مشخص کنیم و این جهش را داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه توجه به قوانین مربوط به ایثارگران در وزارت نفت یکی از مطالبات جدی ایثارگران است،‌گفت: تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری به قراردادی و قراردادی به رسمی بسیار مهم است و علی‌رغم اینکه جلساتی گرفته این انتظار تسریع در کار وجود دارد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه احداث پالایشگاه مهر خلیج‌فارس که همجوار با پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس است به عنوان یک مطالبه جدی است،‌گفت: در مورد میادین مشترک نفتی باید شفاف‌سازی شود که سهم ما به چه شکل است؛ باید مطالبات نفتی خودمان را از دیگر کشورهای جهان پیگیری و توضیحی را به مردم نیز بدهیم.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?9c55b5e823240

واژگان کلیدی

قاب رسانه

نباید کشور و معیشت مردم را معطل غرب کنیم

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس با اشاره به شکست حقوقی آمریکا در شورای امنیت به دلیل اقتدار و ایستادگی مردم ایران و با تاکید بر این که «نباید به این شکست‌های حقوقی و سیاسی آمریکا دلخوش باشیم» گفت: پیروزی واقعی را زمانی اعلام کنیم که اقتصاد و مردم ما قوی شده باشند و احساس کنند در زندگی آنها تغییرات ملموس ایجاد شده است.

گزارشی از دغدغه های نفتی نمایندگان با پاسخ های وزیر نفت

مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 25 شهریور) میزبان بیژن زنگنه وزیر نفت بود.

بررسی مشکلات اقتصادی کشور در صحن غیرعلنی مجلس

دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درخصوص جلسه غیرعلنی امروز (یکشنبه 23 شهریور) نمایندگان با وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس بانک مرکزی ارائه داد.

مجلس یازدهم؛ پر سر و صدا و کمتر عملیاتی

قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس یازدهم در پاسخ به سوال مجری شبکه خبر در خصوص کمتر عملیاتی بودن مجلس توضیحاتی داد.

نمایندگان ١٠ استان کشور راهی بهارستان شدند

با برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم، نمایندگان ١٠ استان کشور راهی ساختمان بهارستان شدند.

گزارشی از روند برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس از زبان سخنگوی شورای نگهبان

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان توضیحاتی در مورد روند برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در 10 استان کشور داد.