۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۲۵

حسین زاده: دیپلماسی انرژی باید تقویت شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ما با ۱۵ کشور همسایه هستیم و باید از ظرفیت دیپلماسی انرژی به خوبی استفاده کنیم گفت: این موضوع باعث افزایش اشتغال و ارزش افزوده و همچنین مانع خام فروشی که تاکید مقام معظم رهبری است، خواهد شد.


وزارت نفت درباره اقداماتش در اجرای پتروپالایشگاه‌ها توضیح دهد-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما، حسین حسین‌زاده نماینده لار در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه 25 شهریور) بعد از ارائه گزارش بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت به نمایندگان در جلسه علنی مجلس اظهار داشت: وزارت نفت باید در مورد اجرای پتروپالایشگاه‌ها توضیح دهد و بگوید چه کاری در این زمینه انجام شده و چرا در تخصیص تنفس خوراک دیر اقدام می‌شود.

وی افزود: در بحث فشار افزایی یا جبران کاهش فشار میادین گازی پارس جنوبی و میادین گازی زاگرس توضیح دهد وبگوید چرا ایستگاه تقویت فشار میادین گازی هما راه‌اندازی نمی‌شود.

نماینده لار در مجلس گفت:‌اگر فکری به حال افت فشار پارس جنوبی نکنیم طی 5 تا 10 سال آینده بین 30 تا 50 میلیارد دلار باید هزینه کنیم.

حسین‌زاده با اشاره به دیپلماسی انرژی خاطرنشان کرد:‌ما با 15 کشور همسایه هستیم؛ چرا در قرارداد ترکمنستان به عمان با آنکه لوله گذاری در خط نورد استریم روسیه انجام می‌شود نتوانسته‌ایم سهم خود را از این قرارداد بگیریم.

وی در خصوص صنایع پایین دست نفت گفت:‌این موضوع هم اشتغال دارد هم ارزش افزوده ضمن اینکه مانع خام فروشی که تاکید مقام معظم رهبری است، خواهد شد. چرا خط پلی پلین عسلویه به مرودشت راه‌اندازی نمی‌شود در صورتی که اگر این خط راه اندازی شود اشتغال زیادی را به همراه خواهد داشت.

نماینده لار در مجلس  گفت: درباره ال پی جی و ال ان جی باید وزارت نفت توضیح دهد چه کارهایی انجام داده است این در حالی است که ما هم اکنون 27 میلیون خودرو در دنیا از سوخت ال پی جی استفاده می‌کنند و چرا ما این تنوع محصول را در بهینه سازی حمل و نقل انجام نمی‌دهیم

حسین‌زاده افزود:‌ایران دربازار دنیا ال ان جی دنیا یک و نیم درصد نقش ایفا می‌کند که تا رسیدن به سهم 10 درصدی مندرج در برنامه ششم توسعه راه زیادی داریم؛ تجارت دنیا در سال 2050 چیزی حدود 50 درصد در حوزه ال ان جی است.

وی گفت:‌پنجره واحد فروش نفتی برای تهاتر باید ایجاد شود که قالب شرکت‌ها در این باره مشکل دارند؛ قرارگاه خاتم الانبیا بیش از 40 هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد که می‌تواند در این چارچوب بدهی خود را دریافت کرده و جبران شود.

نماینده لار در مجلس درباره معیشت پرسنل وزارت نفت گفت: از وزیر نفت می‌خواهم به کارگران قرارداد موقت بها  داده و ساماندهی که در سال 97 انجام گرفت ناقص بوده و حین اجرا گیر کرده است لذا باید در نظام ارتقاء، سمت پذیر شدن، سمت‌های بلاتصدی، پرداخت معوقات،‌درمان، بهداشت و صندوق بازنشستگی و تعدیل مدرک که هزاران نفر پشت خط هستند، امور ایثارگران، وام مسکن، و اجرای کامل ماده 10 که هم اکنون ناقص است باید اقدامات لازم انجام شود.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?910d1df323245

واژگان کلیدی

قاب رسانه

نباید کشور و معیشت مردم را معطل غرب کنیم

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس با اشاره به شکست حقوقی آمریکا در شورای امنیت به دلیل اقتدار و ایستادگی مردم ایران و با تاکید بر این که «نباید به این شکست‌های حقوقی و سیاسی آمریکا دلخوش باشیم» گفت: پیروزی واقعی را زمانی اعلام کنیم که اقتصاد و مردم ما قوی شده باشند و احساس کنند در زندگی آنها تغییرات ملموس ایجاد شده است.

گزارشی از دغدغه های نفتی نمایندگان با پاسخ های وزیر نفت

مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 25 شهریور) میزبان بیژن زنگنه وزیر نفت بود.

بررسی مشکلات اقتصادی کشور در صحن غیرعلنی مجلس

دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درخصوص جلسه غیرعلنی امروز (یکشنبه 23 شهریور) نمایندگان با وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس بانک مرکزی ارائه داد.

مجلس یازدهم؛ پر سر و صدا و کمتر عملیاتی

قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس یازدهم در پاسخ به سوال مجری شبکه خبر در خصوص کمتر عملیاتی بودن مجلس توضیحاتی داد.

نمایندگان ١٠ استان کشور راهی بهارستان شدند

با برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم، نمایندگان ١٠ استان کشور راهی ساختمان بهارستان شدند.

گزارشی از روند برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس از زبان سخنگوی شورای نگهبان

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان توضیحاتی در مورد روند برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در 10 استان کشور داد.