۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۲۵

مجلس برای سوال از وزیر کار غیرعلنی شد

نماینده سوال کننده از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار غیرعلنی شدن این جلسه شد که نمایندگان با آن موافقت کردند.


مجلس برای سوال از وزیر کار غیرعلنی شد-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما، عبدالرضا مصری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و پیش از طرح سوال خود از محمد شریعتمداری درباره ضرورت افزایش حقوق مستمری بگیران گفت: بنده تقاضا می کنم جلسه سوال از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت غیرعلنی برگزار شود.

وی با بیان اینکه غیرعلنی کردن جلسه به نفع نماینده سوال کننده است، گفت: بنده نکاتی را دارم که باید به صورت محرمانه مطرح شود و امکان مطرح کردن این موضوعات در جلسه علنی وجود ندارد.

در ادامه جلسه، حسینعلی حاجی دلیگانی در مخالفت با غیرعلنی شدن مجلس گفت: شفافیت بهتر از این است که ما بخواهیم مطلبی را در مجلس مطرح کنیم که مردم در جریان آن نباشند.

وی بیان کرد: دولت بسیاری از احکام برنامه ششم توسعه از جمله افزایش حقوق مستمری بگیران را عملیاتی نکرده است و مردم باید بدانند که این اتفاق نیفتاده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین قرار بر این بود که شفاف سازی حقوق مدیران انجام شود و سامانه ای برای آن راه اندازی شود اما این مسئله محقق نشده است.

همچنین حجت الاسلام علیرضا سلیمی در مخالفت با غیرعلنی شدن مجلس گفت: نمایندگان باید به صورت دقیق بدانند که چه ادله ای برای غیرعلنی شدن جلسه مجلس وجود دارد اما هیچ نکته ای در این زمینه از سوی نماینده کرمانشاه مطرح نشد.

همچنین مالک شریعتی طی اخطار قانون اساسی گفت: اصل ۶۹ قانون اساسی تأکید دارد که صرفا در شرایط اضطراری و در صورتی که امنیت کشور ایجاب کند، باید جلسه غیرعلنی شود و بنده متوجه نشدم که این سئوال چه ارتباطی به مسائل امنیتی دارد و ضرورتی ندارد که جلسه غیرعلنی شود.

در نهایت، وکلای ملت با ۱۶۰ رأی موافق، ۴۲ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر در مجلس با غیرعلنی شدن جلسه طرح سئوال از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی موافقت کردند.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?4e9f951423246

واژگان کلیدی

قاب رسانه

نباید کشور و معیشت مردم را معطل غرب کنیم

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس با اشاره به شکست حقوقی آمریکا در شورای امنیت به دلیل اقتدار و ایستادگی مردم ایران و با تاکید بر این که «نباید به این شکست‌های حقوقی و سیاسی آمریکا دلخوش باشیم» گفت: پیروزی واقعی را زمانی اعلام کنیم که اقتصاد و مردم ما قوی شده باشند و احساس کنند در زندگی آنها تغییرات ملموس ایجاد شده است.

گزارشی از دغدغه های نفتی نمایندگان با پاسخ های وزیر نفت

مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 25 شهریور) میزبان بیژن زنگنه وزیر نفت بود.

بررسی مشکلات اقتصادی کشور در صحن غیرعلنی مجلس

دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درخصوص جلسه غیرعلنی امروز (یکشنبه 23 شهریور) نمایندگان با وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس بانک مرکزی ارائه داد.

مجلس یازدهم؛ پر سر و صدا و کمتر عملیاتی

قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس یازدهم در پاسخ به سوال مجری شبکه خبر در خصوص کمتر عملیاتی بودن مجلس توضیحاتی داد.

نمایندگان ١٠ استان کشور راهی بهارستان شدند

با برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم، نمایندگان ١٠ استان کشور راهی ساختمان بهارستان شدند.

گزارشی از روند برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس از زبان سخنگوی شورای نگهبان

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان توضیحاتی در مورد روند برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در 10 استان کشور داد.