۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۲۵

طرح سه فوریتی مجلس در خصوص پاس‌کاری اروپا و آمریکا درباره مکانیسم ماشه

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس از آماده کردن طرح سه فوریتی برای اقدام مناسب مجلس درباره شیطنت و پاس‌کاری اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در خصوص فعال کردن مکانیسم ماشه خبر داد.


طرح سه فوریتی مجلس در خصوص پاس‌کاری اروپا و آمریکا درباره مکانیسم ماشه-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس امروز (سه‌شنبه 25 شهریور) طی تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: آمریکایی‌ها علیرغم اینکه از برجام خارج شده‌اند اما مدعی هستند که می‌توانند ذیل قطعنامه 2231 مکانیسم ماشه را فعال کنند.

وی افزود:‌آمریکایی‌ها در 30 مرداد درخواست فعال شدن مکانیسم ماشه را داده‌اند و بنا بر تفسیری که آنها دارند تا 30 شهریور شورای امنیت باید قطعنامه‌ای را صادر کند که اگر این قطعنامه تعلیق شده باشد به واسطه 2231 برمی‌گردد.

نماینده مردم مشهد در مجلس با تأکید بر اینکه اروپایی‌ها در ماجرای فعال کردن مکانیسم ماشه بازی منافقانه‌های را صورت می‌دهند گفت: سیاست‌های اعلامی و اعمالی اروپایی‌ها با هم متفاوت است.

پژمان‌فر خطاب به هیأت رئیسه و نمایندگان پارلمان تصریح کرد: باید مجلس در ارتباط بازی پلیس خوب و بد اروپایی‌ها دقت بیشتری صورت دهد و اینگونه نباشد که ما به واسطه این بازی اروپایی‌ها بر علیه ما  صورت داده‌اند کاری نکنیم و دچار تحریم‌های جدیدی شویم.

وی خبر داد: مجلس در همین خصوص یک طرح سه فوریتی آماده کرده است تا ما در ارتباط با این موضوع اقدام مناسب درباره شیطنت پاس‌کاری اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها صورت دهیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس  در خصوص گرانی‌ها و وضعیت اقتصادی جامعه نیز گفت:‌ متولی ولنگاری بازار کیست؟ وزارت صمت، تعزیرات یا مجلس است؟‌

وی تأکید کرد: ولنگاری بازار مردم را آزار می‌دهد و قیمت‌ها روزانه چند بار تغییر می‌کند مردم در تهیه یک لقمه نان خود مانده‌اند چه کسی باید جواب این را بدهد.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?80aeec7423247

واژگان کلیدی

قاب رسانه

نباید کشور و معیشت مردم را معطل غرب کنیم

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس با اشاره به شکست حقوقی آمریکا در شورای امنیت به دلیل اقتدار و ایستادگی مردم ایران و با تاکید بر این که «نباید به این شکست‌های حقوقی و سیاسی آمریکا دلخوش باشیم» گفت: پیروزی واقعی را زمانی اعلام کنیم که اقتصاد و مردم ما قوی شده باشند و احساس کنند در زندگی آنها تغییرات ملموس ایجاد شده است.

گزارشی از دغدغه های نفتی نمایندگان با پاسخ های وزیر نفت

مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 25 شهریور) میزبان بیژن زنگنه وزیر نفت بود.

بررسی مشکلات اقتصادی کشور در صحن غیرعلنی مجلس

دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درخصوص جلسه غیرعلنی امروز (یکشنبه 23 شهریور) نمایندگان با وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس بانک مرکزی ارائه داد.

مجلس یازدهم؛ پر سر و صدا و کمتر عملیاتی

قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس یازدهم در پاسخ به سوال مجری شبکه خبر در خصوص کمتر عملیاتی بودن مجلس توضیحاتی داد.

نمایندگان ١٠ استان کشور راهی بهارستان شدند

با برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم، نمایندگان ١٠ استان کشور راهی ساختمان بهارستان شدند.

گزارشی از روند برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس از زبان سخنگوی شورای نگهبان

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان توضیحاتی در مورد روند برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در 10 استان کشور داد.