۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۲۵

سوال از وزیر بهداشت کلید خورد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره پذیرش مرد در دوره زنان و زایمان از سوی وزارت بهداشت خلاف قانون و دستور العمل انطباق است گفت: قطعا نمایندگان مجلس سؤال از وزیر بهداشت را در این باره کلید زده و به این عضو کابینه تذکر خواهیم داد.


سوال از وزیر بهداشت کلید خورد-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما به نقل از فارس، احمد راستینه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره پذیرش پزشک مرد در دوره تخصصی زنان و زایمان از سوی وزارت بهداشت اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل انطباق و همچنین حضور بانوان متخصص در شرایط کنونی کشور ضرورت جذب و پذیرش مرد در دوره تخصصی بانوان به ویژه دوره زنان و زایمان موضوعیتی نداشته و خلاف دستورالعمل است.

وی افزود: قطعا درباره دلیل پذیرش مرد در دوره تخصصی زنان و زایمان از سوی وزارت بهداشت مسئولین این وزارتخانه باید در کمیسیون فرهنگی حاضر شده و توضیح دهند و قطعا نمایندگان مجلس سؤال از وزیر بهداشت را در این باره کلید زده و به این عضو کابینه تذکر خواهیم داد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: پذیرش مرد در دوره تخصص زنان و زایمان که در دفترچه پذیرش پزشک متخصص درج شده است را در کمیسیون فرهنگی مطرح کرده و باید توضیح لازم از سوی مسئولین این وزارتخانه به کمیسیون داده شود.

پیگیری اقدام خلاف قانون وزارت بهداشت در کمیسیون فرهنگی

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین نماینده کاشمر در مجلس درباره پذیرش پزشک مرد در دوره تخصصی زنان و زایمان از سوی وزارت بهداشت اظهار داشت: در اینکه باید در حوزه طبابت به سمت متخصص حرکت کنیم و اگر روزی نیاز باشد زنان در عرصه پزشکی مردان و یا مردان در عرصه پزشکی زنان وارد شوند شکی نداری اما اکنون سرانه پزشک در کشور بالاست و شاهد عرضه بیش از تقاضای پزشک هستیم.

وی افزود: ورود مردان به عرصه پزشکی زنان و زایمان قطعا به جهت اینکه نیازی وجود  ندارد محل اشکال بوده و موجب تداخل بین وظایف پزشک زن و پزشک مرد خواهد شد.

نماینده کاشمر در مجلس  تصریح کرد: جذب پزشک مرد در دوره تخصصی زنان و زایمان ناشی از تفکر لیبرالیستی کسانی است که دفترچه پذیرش متخصصان را تهیه و تنظیم کرده است؛ این دسته از افراد قائل به توسعه کشور هستند و نه پیشرفت آن.

وی گفت: توسعه واژه‌ای لیبرالیستی است که بار معنایی خاصی دارد؛ به نظر می‌رسد نگاه عده‌ای خاص ایرانی اسلامی نیست بلکه نگاهی ایرانی تنها و بدون گزاره اسلامی دارند در حالی که ما ایران را با اسلام و اسلام را با ایران عجین می‌دانیم.

نماینده کاشمر در مجلس خاطرنشان کرد: اقدام وزارت بهداشت در درج پذیرش پزشک مرد در دوره تخصصی زنان و زایمان کاری موذیانه است که انجام شده و قطعا کسانی که این دفترچه را تهیه و تنظیم کرده‌اند و مشاوران این کار نگاهی لیبرالیستی دارند. هر چند که ممکن است وزیر بهداشت در جریان نباشد.

نیک‌بین در پایان گفت:‌ پذیرش مرد در دوره تخصصی زنان و زایمان که ویژه بانوان است را به دلیل عدم انطباق با فرهنگ و قوانین در کمیسیون فرهنگی مجلس پیگیری خواهیم کرد.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?a3ea816623249

واژگان کلیدی
پزشک      نمکی      وزیر بهداشت      مجلس      کمیسیون فرهنگی      

قاب رسانه

نباید کشور و معیشت مردم را معطل غرب کنیم

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس با اشاره به شکست حقوقی آمریکا در شورای امنیت به دلیل اقتدار و ایستادگی مردم ایران و با تاکید بر این که «نباید به این شکست‌های حقوقی و سیاسی آمریکا دلخوش باشیم» گفت: پیروزی واقعی را زمانی اعلام کنیم که اقتصاد و مردم ما قوی شده باشند و احساس کنند در زندگی آنها تغییرات ملموس ایجاد شده است.

گزارشی از دغدغه های نفتی نمایندگان با پاسخ های وزیر نفت

مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 25 شهریور) میزبان بیژن زنگنه وزیر نفت بود.

بررسی مشکلات اقتصادی کشور در صحن غیرعلنی مجلس

دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درخصوص جلسه غیرعلنی امروز (یکشنبه 23 شهریور) نمایندگان با وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس بانک مرکزی ارائه داد.

مجلس یازدهم؛ پر سر و صدا و کمتر عملیاتی

قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس یازدهم در پاسخ به سوال مجری شبکه خبر در خصوص کمتر عملیاتی بودن مجلس توضیحاتی داد.

نمایندگان ١٠ استان کشور راهی بهارستان شدند

با برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم، نمایندگان ١٠ استان کشور راهی ساختمان بهارستان شدند.

گزارشی از روند برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس از زبان سخنگوی شورای نگهبان

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان توضیحاتی در مورد روند برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در 10 استان کشور داد.