۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۲۶

مجلس با سلب فوریت از طرح جهش و رونق تولید مسکن مخالفت کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مخالفت کردند که طرح جهش و رونق تولید مسکن با قید یک فوریت بررسی شود به همین دلیل این طرح به صورت دو فوریت مورد بررسی قرار می‌گیرد.


مخالفت مجلس با سلب فوریت از طرح جهش و رونق تولید مسکن-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس با ۶۱ رأی موافق، ۱۰۷ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر در جلسه با سلب فوریت از طرح دو فوریتی جهش تولید و تأمین مسکن مخالفت کردند.

احمد امیرآبادی فراهانی اظهار داشت: طبق ماده ۱۵۸ آئین نامه داخلی مجلس عده ای از نمایندگان تقاضای سلب یک فوریت از طرح دو فوریتی جهش تولید و تأمین مسکن را ارائه کردند و دولت هم تقاضای سلب فوریت از این طرح را به مجلس ارائه کرده است.

وی بیان کرد: این طرح باید به کمک دو وزارتخانه راه و شهرسازی و اقتصاد اجرایی شود و نظر دولتمردان این است که در این مدت کمیسیون عمران نتوانسته با دولتی ها به ویژه وزیر اقتصاد و مسئولان بانک ها که متولی بخشی از اجرای این طرح هستند، جلساتی را برگزار کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما مجری قانون نیستیم و دولت باید قانون را اجرا کند و بر این اساس هماهنگی بین قوه مقننه و مجریه برای اجرای این طرح ضروری است و این نگرانی وجود دارد که شورای نگهبان ایراد اصل ۷۵  درباره ایجاد بار مالی برای دولت را به این طرح وارد کند.

وی تأکید کرد: بر این اساس لازم است که دولت و مجلس درباره طرح مسکن با هم هماهنگ باشند و یک فوریت از دو فوریت این طرح سلب شود تا کمیسیون عمران ظرف یک هفته با وزیر اقتصاد و مسئولان بانک ها تشکیل جلسه دهد.

در ادامه جلسه، حجت السلام علیرضا سلیمی در مخالفت با سلب فوریت از طرح جهش تولید و تأمین مسکن گفت: دولت هفت سال است که دست روی دست گذاشته و برنامه ای برای ساماندهی مسکن ارائه نکرده است.

وی بیان کرد: مجلس کار خوبی در این باره انجام داد و طرح مالیات بر خانه های خالی را تصویب کرد تا عرضه مسکن بیشتر شود و قیمت مسکن کاهش یابد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه نمایندگان نباید با سلب فوریت از طرح مسکن موافقت کنند، خاطرنشان کرد: عده ای با سرعت به دنبال تخریب مجلس هستند و ما نباید به این آقایان گزک دهیم. چرا که برخی افراد بدخواه نشان داده اند که جز تخریب مجلس هنر دیگری ندارند.

سلیمی گفت: وزیر راه و شهرسازی در اکثر جلسات کمیسیون عمران حضور یافته است و در این جلسات هیچ طرحی در زمینه مسکن ارائه نکرده و بر این اساس ما باید پیگیر تصویب دو فوریت طرح جهش تولید و تأمین مسکن باشیم.

بر این اساس و با مخالفت نمایندگان با سلب فوریت از طرح مذکور، این طرح به صورت دو فوریتی و به زودی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد رسیدگی قرار می گیرد.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?5734807023260

واژگان کلیدی

قاب رسانه

نباید کشور و معیشت مردم را معطل غرب کنیم

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس با اشاره به شکست حقوقی آمریکا در شورای امنیت به دلیل اقتدار و ایستادگی مردم ایران و با تاکید بر این که «نباید به این شکست‌های حقوقی و سیاسی آمریکا دلخوش باشیم» گفت: پیروزی واقعی را زمانی اعلام کنیم که اقتصاد و مردم ما قوی شده باشند و احساس کنند در زندگی آنها تغییرات ملموس ایجاد شده است.

گزارشی از دغدغه های نفتی نمایندگان با پاسخ های وزیر نفت

مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 25 شهریور) میزبان بیژن زنگنه وزیر نفت بود.

بررسی مشکلات اقتصادی کشور در صحن غیرعلنی مجلس

دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درخصوص جلسه غیرعلنی امروز (یکشنبه 23 شهریور) نمایندگان با وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس بانک مرکزی ارائه داد.

مجلس یازدهم؛ پر سر و صدا و کمتر عملیاتی

قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس یازدهم در پاسخ به سوال مجری شبکه خبر در خصوص کمتر عملیاتی بودن مجلس توضیحاتی داد.

نمایندگان ١٠ استان کشور راهی بهارستان شدند

با برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم، نمایندگان ١٠ استان کشور راهی ساختمان بهارستان شدند.

گزارشی از روند برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس از زبان سخنگوی شورای نگهبان

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان توضیحاتی در مورد روند برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در 10 استان کشور داد.