۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۴/۴

ترکیب کامل هیأت رئیسه و اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس

ترکیب کامل هیأت رئیسه و اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس یازدهم مشخص شد


ترکیب کامل هیأت رئیسه و اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس- معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما







به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ لیست نهایی اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم به همراه هیئت رئیسه آن ها به شرح زیر است:

کمیسیون آموزش و تحقیقات

1-علیرضا منادی سفیدان نماینده تبریز رئیس

2- محمد وحیدی نماینده بجنورد نائب رئیس اول

3-سید محمد مولوی نماینده آبادان نائب رئیس دوم

4- شیوا قاسمی پور نماینده مریوان دبیر اول

5- حسین حق وردی نماینده شهریار دبیر دوم

6- احمد حسین فلاحی نماینده همدان سخنگو

7- اسفندیار اختیاری کسنویه یزد نماینده زرتشتیان

8- محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان و راور

9- حبیب اله دهمرده نماینده زابل، زهک، هامون

10- علی کریمی فیروزجائی نماینده بابل

11- اکبر احمدپور نماینده خواف و رشتخوار

12- روح اله متفکر آزاد نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر

13-  احمد نادری نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

14- فرهاد بشیری نماینده پاکدشت

15- مهرداد ویس کرمی نماینده خرم آباد

16- رضا حاجی پور نماینده آمل و لاریجان

17- محمدرضا احمدی نماینده رشت

18- مهدی اسماعیلی نماینده میانه

19- مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد و دنا

20- حسین عباس زاده امامی نماینده چناران و بینالود

21- محمدمهدی فروردین نماینده فیروزآباد، قیر، کارزین

22- امان قلیچ شادمهر نماینده گنبد کاووس

کمیسیون اجتماعی

1-مهدی عیسی زاده نماینده میاندوآب رئیس

2- ولی اسماعیلی نماینده گرمی نائب رئیس اول

3- عباس گودرزی نماینده بروجرد  نائب رئیس دوم

4- حسین حاتمی نماینده کلیبر، خداآفرین و بخش هوران دبیر اول

5- اردشیر مطهری نماینده گرمسار و آرادان دبیر دوم

6- علی بابایی کارنامی نماینده ساری و میاندرود سخنگو

7- علی اصغر عنابستانی نماینده بم، ریگان، فهرج

8- سیدکریم حسینی نماینده اهواز، حمیدیه، باوی

9- حسن لطفی نماینده رزن

10- حسین گودرزی نماینده  درود و ازنا

11- سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه

12- خلیل بهروزی فر نماینده فومن و شفت

13- علی زنجانی حسنلوئی نماینده نقده و اشنویه

14- سیدحمزه امینی نماینده هشترود و چاراویماق

15- مجید انصاری نماینده نورآباد و ممسنی

16- علی اکبر بسطامی نماینده ایلام وایوان وچرداول

17- فاطمه رحمانی نماینده مشهد وکلات

18- مهدی شریفیان نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

19- فاطمه قاسم پور نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

20- کیومرث سرمدی واله نماینده اسدآباد

کمیسیون اقتصادی

1-محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور رئیس

2- سیداحسان خاندوزی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس نائب رئیس اول

3- سید کاظم موسوی نماینده اردبیل نائب رئیس دوم

4- انور حبیب‌زاده نماینده بوکان دبیر اول

5- سیدغنی نظری خانقاه نماینده خلخال دبیر دوم

6- مهدی طغیانی نماینده اصفهان سخنگو

7- محمدحسین حسین زاده بحرینی نماینده مشهد و کلات

8- احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم

9- غلامرضا مرحباء نماینده آستارا

10- علی رضائی نماینده کنگاور صحنه و هرسین

11- سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان

12- شهباز حسن پوربیگلری نماینده سیرجان و بردسیر

13- محمد باقری نماینده بناب

14- محمد علی پور رحمتی نماینده ماکو و چالدران

15- مجتبی توانگر نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

16- محسن علیزاده نماینده سپیدان و بیضاء

17- مسلم صالحی نماینده اقلید

18- عفت شریعتی کوهبنانی نماینده زرند و کوهبنان

19- سمیه محمودی نماینده شهرضا و دهاقان

20- سید لفته احمدنژاد نماینده خرمشهر

21- محمد صفائی دلوئی نماینده گناباد

22- صمداله محمدی نماینده بافت، رابر، ارزوئیه

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

1-مجتبی ذوالنور نماینده قم رئیس

2- عباس مقتدای خوراسگانی نماینده اصفهان نائب رئیس اول

3- شهریار حیدری نماینده قصرشیرین نائب رئیس دوم

4- یعقوب رضازاده نماینده سلماس دبیر اول

5- علی علیزاده نماینده مراغه و عجب شیر دبیر دوم

6- ابوالفضل عموئی نماینده تهران سخنگو

7- وحید جلال زاده نماینده ارومیه

8- ابراهیم رضائی نماینده دشتستان

9- سیداحمد آوائی نماینده دزفول

10- جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام و تایباد

11- سیدعلی آقازاده دافساری نماینده رشت

12- محمود احمدی بیغش نماینده شازند

13- روح اله حضرت پور طلا تپه نماینده ارومیه

14- جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات

15- محسن پیرهادی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

16- مهدی سعادتی بیشه سری نماینده بابل

17- محمود عباس زاده مشکینی نماینده مشکین شهر

18- ابراهیم عزیزی نماینده شیراز

19- سارا فلاحی نماینده ایلام، چرداول، شیروان،

20- عباس گلرو نماینده سمنان و مهدیشهر

21- فدا حسین مالکی نماینده زاهدان

22- حسین نوش آبادی نماینده ورامین، قرچک و پیشوا

23- زهره الهیان نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

کمیسیون انرژی

1-فریدون عباسی دوانی نماینده کازرون رئیس

2- موسی احمدی نماینده کنگان نائب رئیس اول

3- احمد مرادی نماینده بندرعباس نائب رئیس دوم

4- هادی بیگی نژاد نماینده ملایر دبیر اول

5- عبدالعلی رحیمی نماینده خرامه دبیر دوم

6-مالک شریعتی نیاسرنماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس سخنگو

7- مصطفی نخعی نماینده نهبندان و سربیشه

8- سیدموسی موسوی نماینده لامرد و مهر

9- عبدالکریم جمیری نماینده بوشهر،گناوه و دیلم

10- فریدون حسنوند نماینده اندیمشک

11- سهراب گیلانی نماینده شوشتر و گتوند

12- حبیب آقاجری نماینده ماهشهر، هندیجان

13- روبرت بگلریان نماینده ارامنه جنوب

14-  قاسم ساعدی نماینده  دشت آزادگان ، سوسنگرد

15- حسین حسین زاده نماینده لارستان، خنج و گراش

16- ابراهیم متینیان نماینده رامهرمز و رامشیر

17- محمدطلا مظلومی آبزرگه نماینده بهبهان

18- کیوان مرادیان کوچکسرائی نماینده قائمشهر، سوادکوه

19- مجید ناصری نژاد نماینده شادگان

20- رمضانعلی سنگدوینی نماینده گرگان و آق قلا

21- منصور شکرالهی نماینده کهنوج، منوجان

22- پرویز محمدنژادقاضی محله نماینده لنگرود

23- علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مسجدسلیمان، لالیا

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات

1-حمیدرضا حاجی بابایی نماینده همدان رئیس

2- محمد خدابخشی نماینده الیگودرز نائب رئیس اول

3- سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده تبریز نائب رئیس دوم

4- غلامحسین کرمی نماینده دشتی و تنگستان دبیر اول

5- آرش زره‌تن لهونی نماینده پاوه دبیر دوم

6- محمدمهدی مفتح نماینده تویسرکان سخنگو

7- جعفر قادری نماینده شیراز

8- الیاس نادران نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

9- سید شمس‌الدین حسینی نماینده رامسر، تنکابن، عباس آباد

10- مهرداد گودرزوند چگینی نماینده رودبار

11- غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت

12- رحیم زارع  نماینده  آباده، بوانات و خرم بید

13- عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه

14- علیرضا شهبازی نماینده نهاوند

15- ولی اله فرزانه نماینده نور و محمودآباد

16- جبار کوچک نژاد ارم ساداتی نماینده رشت

17- رجب رحمانی  نماینده تاکستان

18- مجتبی رضاخواه نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

19- محسن زنگنه نماینده تربت حیدریه و مه ولات

20- محمدرضا دشتی اردکانی نماینده اردکان

21- عیسی جعفری نماینده بهار و کبودرآهنگ

22- بهروز محبی نجم‌آبادی نماینده سبزوار، جغتای و خوشاب

23- احسان ارکانی نماینده نیشابور و فیروزه

کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


1-حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان رئیس

2- علی اصغر باقرزاده نماینده بابلسر و فریدونکنار نائب رئیس اول

3- سید محمد پاک مهر نماینده بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان نائب رئیس دوم

4- فاطمه محمد بیگی نماینده قزوین و آبیک دبیر اول

5- محسن فتحی نماینده سنندج، دیوان دره و کامیاران دبیر دوم

6- زهرا شیخی مبارکه نماینده اصفهان سخنگو

7- مسعود پزشکیان نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر

8- سیدمسعود خاتمی نماینده خوانسار و گلپایگان

9- محمدعلی محسنی بندپی نماینده نوشهر و چالوس

10- یحیی ابراهیمی نماینده سلسله و دلفان

11- ملک فاضلی نماینده سراوان، سیب، سوران

12- رضا آریان پور نماینده مینودشت و کلاله

13- عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

14- سیدمرتضی خاتمی نماینده ماه نشان وایجرود

15- همایون سامه یح نجف آبادی نماینده کلیمیان

16- حسن رزمیان مقدم نماینده درگز

17- غلامحسین رضوانی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

18- سید جلیل میرمحمدی میبدی نماینده تفت و میبد

19- پروین صالحی مبارکه نماینده مبارکه

کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس

1-محمدحسین حسین‌زاده بحرینی نماینده مشهد وکلات رئیس

2- سیدمهدی فرشادان نماینده سنندج و دیوان دره نایب رئیس اول

3- شهباز حسن‌پور بیگلری نماینده  سیرجان و بردسیر نایب رئیس دوم

4- ابوالفضل عمویی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس دبیر اول

5- سیدکاظم دلخوش نماینده صومعه سرا دبیر دوم

6- سمیه محمودی نماینده شهرضا و دهاقان سخنگو

7- نصرالله پژمانفر نماینده مشهد وکلات

8- جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد وکلات

9- محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور

10- مصطفی میرسلیم نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

11- محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر

12- علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان

13- علی نیکزاد ثمرین نماینده اردبیل

14- علی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار، جوین، جغتای

15- موسی غضنفرآبادی نماینده بم، ریگان، فهرج

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

1-محمدصالح جوکار نماینده یزد رئیس

2- حسین بامیری نماینده لردگان نائب رئیس اول

3- محمدحسن آصفری نماینده اراک نائب رئیس دوم

4- فاطمه مقصودی نماینده بروجرد دبیر اول

5- حسین خسروی اسفراز نماینده بیرجند دبیر دوم

6- علی حدادی نماینده ساوجبلاغ سخنگو

7- محمدباقر قالیباف نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

8- محمد آشوری تازیانی نماینده بندرعباس، هرمز، قشم

9- ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد ، تیران

10- قدرت الله حمزه شلمزاری نماینده اردل، فارسان، کوهرنگ

11- جلال رشیدی کوچی نماینده پاسارگاد، ارسنجان

12- محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مهریز، بافق، ابرکوه

13- احمد علیرضابیگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر

14- رسول فرخی میکال نماینده لاهیجان و سیاهکل

15- سید حمیدرضا کاظمی نماینده پلدختر

16- حسین محمدصالحی دارانی نماینده چادگان، فریدن

17- مرتضی محمودوند نماینده خرم آباد

18- روح‌الله نجابت نماینده شیراز

19- محمد صفری ملک میان نماینده رودسر و املش

کمیسیون صنایع و معادن


1-عزت الله اکبری تالارپشتی نماینده تهران، ری، شمیرانات اسلامشهر و پردیس رئیس

2- سید احمد رسولی نژاد نماینده دماوند و فیروزکوه نائب رئیس اول

3- علی جدی نماینده شیروان نائب رئیس دوم

4- مصطفی رضا حسینی قطب آبادی نماینده شهربابک دبیر اول

5- بهزاد رحیمی نماینده سقز و بانه دبیر دوم

6- حجت اله فیروزی نماینده  فسا سخنگو

7- رضا تقی پورانوری نماینده تهران، ری، شمیرانات اسلامشهر و پردیس

8- محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر

9- سیدمحسن دهنوی نماینده تهران، ری، شمیرانات اسلامشهر و پردیس

10- علی اکبر کریمی نماینده اراک، کمیجان و خنداب

11- مصطفی طاهری نماینده زنجان و طارم

12- الله وردی دهقانی نماینده ورزقان و خاروانا

13- روح اله ایزدخواه نماینده تهران، ری، شمیرانات اسلامشهر و پردیس

14- روح اله عباس پور نماینده بوئین زهرا

15- سیدجواد حسینی کیا نماینده سنقر و کلیایی

16- علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان

17- معصومه پاشائی بهرام نماینده مرند و جلفا

18- عبدالناصر درخشان نماینده ایرانشهر و سرباز

19- سیدعلی موسوی نماینده ملکان

20- لطف اله سیاه کلی نماینده قزوین، آبیک و البرز

21- فرهاد طهماسبی نماینده نیریز و استهبان

22- مهدی عسگری نماینده کرج، اشتهارد و فردیس

23- یوسف داودی نماینده سراب و مهربان

کمیسیون عمران

1-محمدرضا رضائی کوچی نماینده جهرم رئیس

2- کمال علیپور خنکداری نماینده قائم شهر نائب رئیس اول

3- منصور آرامی نماینده بندرعباس نائب رئیس دوم

4- احمد جباری نماینده بندرلنگه دبیر اول

5- آرا شاوردیان نماینده ارامنه شمال دبیر دوم

6- سید البرز حسینی نماینده خدابنده سخنگو

7- علی نیک زاد ثمرین نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین

8- احمد دنیامالی نماینده بندر انزلی

9- علیرضا پاک فطرت نماینده شیراز

10- اقبال شاکری نماینده تهران، ری، شمیرانات اسلامشهر و پردیس

11- صدیف بدری نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین

12- اسماعیل حسین زهی نماینده خاش، نصرت آباد، میرجاوه

13- عادل نجف زاده نماینده خوی و چایپاره

14- علی اصغر خانی نماینده شاهرود

15- عمران علی آذری نماینده قوچان و فاروج

16- غلامرضا شریعتی اندراتی نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه

17- مجتبی یوسفی نماینده اهواز، حمیدیه، باوی، کارون

18- کمال حسین پور نماینده سردشت و پیرانشهر

19- رحمت اله فیروزی پوربادی نماینده قمصر و نطنز

20- شارلی انویه تکیه نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی

21- غلامعلی کوهساری نماینده رامیان و آزادشهر

22- محمد سرگزی نماینده زابل

23- احمد محرم زاده یخفروزان نماینده اهر و هریس

کمیسیون فرهنگی

1-حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران، ری، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس رئیس

2- بیژن نوباوه وطن نماینده تهران، ری، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس نائب رئیس اول

3- غلامرضا منتظری نماینده گرگان و آق قلا نائب رئیس دوم

4- حسین جلالی نماینده رفسنجان و انار دبیر اول

5- زهره سادات لاجوردی نماینده تهران، ری، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس دبیر دوم

6- مجید نصیرایی نماینده فردوس، طبس، سرایان و بشرویه سخنگو

7- امیرحسین بانکی پور فرد نماینده اصفهان

8- سیدرضا تقوی نماینده تهران، ری، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس

5- هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه

6- احمد راستینه هفشجانی نماینده شهرکرد

7- سید مهدی فرشادان نماینده سنندج، دیوان دره و کامیاران

8- سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد و کلات

9- محمد کعب عمیر نماینده شوش

10- محمدرضا مبلغی نماینده کوهدشت و رومشکان

11- مجتبی محفوظی نماینده آبادان

12- جلیل مختار نماینده آبادان

13- حجت الاسلام حسین میرزایی نماینده اصفهان

14- جواد نیک بین نماینده کاشمر، بردسکن و خلیل آباد

15- سید علی یزدی خواه نماینده تهران، ری، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس

16- سیداحسان قاضی زاده هاشمی نماینده فریمان وسرخس

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

1- سیدجواد ساداتی نژاد نماینده کاشان رئیس

2- جلال محمودزاده نماینده مهاباد نائب رئیس اول

3- محمدجواد عسکری نماینده داراب و زرین دشت نائب رئیس دوم

4- احد آزادی‌خواه  نماینده ملایر دبیر اول

5- سید صادق طباطبایی‌نژاد نماینده اردستان دبیر دوم

6- معین‌الدین سعیدی سخنگو

7- غلامرضا نوری نماینده بستان آباد

8- ذبیح الله اعظمی ساردوئی نماینده جیرفت و عنبرآباد

9- سمیه رفیعی نماینده تهران، ری، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس

10- رحمت اله نوروزی نماینده علی آباد کتول

11- پرویز اوسطی نماینده قروه و دهگلان

12- محمد رشیدی نماینده کرمانشاه

13- حجت الاسلام امیر قلی جعفری بروجنی نماینده بروجن

14- حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر

15- علی اکبر علیزاده برمی نماینده دامغان

16- جعفر راستی نماینده شبستر

17- منصورعلی زارعی نماینده ساری و میاندرود

18- عباس جهانگیرزاده نماینده پارس اباد و بیله سوار

19- حسین رئیسی نماینده میناب، رودان، جاسک

20- عبداله ایزدپناه نماینده ایذه و باغ ملک

21- محمد سبزی نماینده ساوه و زرندیه

22- علیرضا نظری نماینده خمین

23- امان اله حسین پور نماینده اسفراین

کمیسیون اصل 90

1-حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مشهد و کلات

2- حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

3-  الهام آزاد نماینده نائین

4- سیدنظام‌الدین موسوی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

5- علیرضا زاکانی نماینده قم

6- سیدمصطفی آقامیرسلیم نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

7- علی خضریان نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

8- حجت الاسلام حسن شجاعی علی آبادی نماینده ابهر، خرمدره و سلطانیه

کمیسیون قضایی و حقوقی

1- سلمان اسحاقی نماینده قائنات

2- حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه

3- سیدکاظم دلخوش اباتری نماینده صومعه سرا

4- حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی نماینده بم، ریگان، فهرج

5- حسن محمدیاری نماینده چرام و بهمئی و لنده

6- سیدمحمد موحد نماینده چرام و بهمئی و لنده

7- حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده بهارستان و رباط کریم

8- حسن همتی نماینده میاندواب، شاهین دژ

به گزارش معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون‌های اصل نود و قضایی و حقوقی نیز هفته پس از سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه برگزار می‌شود.






لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?2030da322352

واژگان کلیدی