۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۴/۸

حضور ظریف در جلسه هفته آینده کمیسیون امنیت ملی

نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس گفت: از رئیس دستگاه دیپلماسی کشور دعوت شده تا در جلسه هفته آینده این کمیسیون حضور پیدا کند.


حضور ظریف در جلسه هفته آینده کمیسیون امنیت ملیبه گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما به نقل از تسنیم؛ شهریار حیدری نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون وزارت امور خارجه باید هر 6 ماه یک بار اقدامات خود درباره برجام را به مجلس گزارش دهد، گفت: آخرین گزارشی که دستگاه دیپلماسی به مجلس ارائه کرده است برای سال 97 است که در حال پیگیری هستیم که گزارشات جدیدتر به کمیسیون ارائه شود.

وی ادامه داد: در مجلس گذشته نیز چندین گزارش از روند اجرای برجام در کمیسیون امنیت‌ملی تدوین شده بود که در دستور کار مجلس برای قرائت قرار نگرفته بود که باید آنها را نیز تعیین تکلیف کنیم.

نماینده قصر شیرین در مجلس تصریح کرد: اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم به تازگی انتخاب شده‌اند و پس از بازگشت از سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود، قطعا از وزارت خارجه خواهیم خواست که گزارشات خود از روند برجام را به مجلس ارائه کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در این کمیسیون خبر داد و اظهارداشت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ظریف دعوت شده تا در جلسه هفته آینده کمیسیون حضور پیدا کند و گزارشی درباره وضعیت سیاست‌خارجی کشور به نمایندگان ارائه کند.

لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?20474a672375

واژگان کلیدی

قاب رسانه

روز پرکار کمیسیون های تخصصی بهارستان

گزارش خبر نیمروزی از مجلس 24 تیر 99

سردار شهیدی که از عکس او هم می هراسند

برداشتن عکس سپهبد شهید سردار سلیمانی توسط پلیس امنیت سازمان ملل هنگام صحبت سفیر ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل در چهل و‌ چهارمین نشست شورای حقوق بشر

تقویت دیپلماسی اقتصادی در دوران کرونا

تاکید رئیس مجلس ایران در نشست مجازی مجمع مجالس آسیایی

نمره ٢٠ وزیر بهداشت به رسانه ملی

خداقوت دکتر علی عسگری به کادر پزشکی