۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۴/۹

نظام بانکداری بدون ربا در مجلس یازدهم کلید خورد

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: نظام بانکداری بدون ربا در مجلس کلید خورده که تصویب آن برکات ارزشمندی به همراه خواهد داشت.


نظام بانکداری بدون ربا در مجلس یازدهم کلید خوردبه گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا وسیما به نقل ازاعتماد آنلاین، علیرضا سلیمی، عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی عصر دیروز در نشست اعضای شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار کرد: قیمت مسکن و اجاره‌بها طی چند ماه اخیر به شدت افزایش پیدا کرده و این افزایش قیمت موجب فشار به مردم شده است.

 وی تصریح کرد: مسکن یکی از نیازهای اصلی و اساسی است که باید توسط دولت در اختیار مردم قرار گیرد، اما کوتاهی در توجه به این اصل مهم امروز مشکلات متعددی را برای مردم رقم زده است.

 نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مورد افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها نمی‌توان با دستوری عمل کردن مانع افزایش قیمت‌ها شد، ادامه داد: باید مسکن مورد نیاز مردم به اندازه کافی تهیه و در اختیار آنان قرار گیرد، اجرای طرح مسکن گروهی و واگذاری زمین به مردم راهکار خوبی برای کنترل قیمت مسکن است.

 سلیمی اظهار کرد: امروز متاسفانه مسکن حالت سرمایه‌ای پیدا کرده و عده‌ای برای افزایش سرمایه اقدام به خرید خانه‌ها کرده‌ و یا خانه‌های خود را به قیمت‌های گزاف رهن و اجاره می‌دهد، مسکن باید با کار جهادی از حالت سرمایه‌ای خارج شود.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به مردم گفت: نظام بانکداری بدون ربا در مجلس کلید خورده که تصویب آن برکات ارزشمندی به همراه خواهد داشت، بخشی از مشکلات مربوط به قانون و بخشی مربوط به عملکرد است که باید هر دو اصلاح شود.

 سلیمی در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه تعاونی‌‌ها اظهار کرد:‌ تعاونی‌ها باید رونق بگیرند، با تجمیع سرمایه‌های خرد در قالب تعاونی می‌توان نقدینگی‌های سرگردان را در راستای توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور به کار گرفت.

اشاره به قطع شدن بیمه قالیبافان و ایجا نگرانی فعالان عرصه از دیگر موضوعات مطرح‌شده در این نشست بود.لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?ae42fa072381

واژگان کلیدی