۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۴/۹

مجلس بر اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نظارت می کند

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:دولت قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را اجرا نمی‌‌کند. ما در این دوره مجلس، نظارت جدی بر اجرای این قانون خواهیم داشت .


مجلس بر اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نظارت می کندبه گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما به نقل از تسنیم؛ رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نسبت به وضعیت صندوق‌‌های بازنشستگی ابراز نگرانی کرد و گفت: امروز صندوق‌های بازنشستگی در شرایط خوبی نیستند و بعضی اوقات با کمک دولت‌‌ها سرِ پا مانده‌اند که باید چاره‌ای برای آنها اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه وضعیت معیشت بازنشستگان در شرایط مطلوبی نیست، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که بازنشستگان امروز با آن مواجهند، نبود همسانی حقوق است، بعضا مشاهده شده که یک فرد بازنشسته در یک نهاد، حقوقی متفاوت با فردِ دیگر در یک سازمان دیگر در شرایط یکسان کاری دریافت می‌کند که این معضل باید حل شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، همسان نبودن حقوق بازنشستگان را مصداق تبعیض و بی‌‌عدالتی دانست و گفت: ‌این مسئله موجب شده تا برای بازنشستگان این سؤال ایجاد شود که مگر چه تفاوتی در کارها و خدماتی که طی سالیان متمادی ارائه داده‌اند، وجود داشته که برخی از آنها باید حقوقی بیشتر و بعضی دیگر نیز حقوقی کمتر دریافت کنند.

عیسی‌زاده تصریح کرد: قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مجلس دهم تصویب شده، اما متأسفانه دولت این قانون را اجرا نمی‌‌کند که در این دوره مجلس، نظارت جدی بر اجرای این قانون خواهیم داشت و آن را پیگیری خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: در دوره جدید کمیسیون اجتماعی مجلس، به طور جدی پیگیر مطالبات حقوق بازنشستگان برای همسان‌سازی آن خواهیم بود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تفاوت و تبعیض زیبنده جامعه اسلامی نیست، در ماده 64 قانون خدمات مدیریت کشوری، صرفاً تفاوت 10 درصدی میان حقوق بازنشستگان با کارکنان مدنظر قرار گرفته شده، اما ناهمسانی کنونی خلاف قانون است.
لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?549eb4cd2382

واژگان کلیدی

قاب رسانه

روز پرکار کمیسیون های تخصصی بهارستان

گزارش خبر نیمروزی از مجلس 24 تیر 99

سردار شهیدی که از عکس او هم می هراسند

برداشتن عکس سپهبد شهید سردار سلیمانی توسط پلیس امنیت سازمان ملل هنگام صحبت سفیر ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل در چهل و‌ چهارمین نشست شورای حقوق بشر

تقویت دیپلماسی اقتصادی در دوران کرونا

تاکید رئیس مجلس ایران در نشست مجازی مجمع مجالس آسیایی

نمره ٢٠ وزیر بهداشت به رسانه ملی

خداقوت دکتر علی عسگری به کادر پزشکی