۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۴/۹

بودجه شبکه های برون مرزی قربانی اختلافات سیاسی و جناحی نشود

طباطبایی نژاد گفت: شبکه‌های برون مرزی در شرایط حساس کنونی نباید قربانی اختلاف سیاسی و جناحی و گروکشی‌های داخلی شوند


بودجه شبکه های برون مرزی قربانی اختلافات سیاسی و جناحی نشودبه گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم، در واکنش به این پرسش که آیا زمان آن نرسیده شبکه‌های برون مرزی جمهوری اسلامی دارای بودجه مستقل باشند، گفت: ما در بحث رسانه‌های برون مرزی فقیر هستیم و از گذشته کاستی‌های زیادی داریم. کار‌های انجام شده در گذشته ناکافی بوده است و باید اقدامات جدی چه در خصوص بودجه مناسب و چه برنامه ریزی بلندمدت برای این شبکه‌ها در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به قطع برنامه‌های شبکه بین المللی الکوثر و کانال اردوی شبکه سحر از ماهواره‌های یوتل ست و پاک ست و قطع موج اف. ام رادیو دری خاطرنشان کرد: شبکه‌های برون مرزی جمهوری اسلامی در شرایط حساس کنونی نباید قربانی اختلاف سیاسی و جناحی و گروکشی‌های داخلی شوند.

نماینده مردم اردستان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: امروزه امپراتوری‌های رسانه بر دنیا حکومت می‌کنند و ما هر چقدر بتوانیم حضور در این عرصه و جبهه رسانه‌ای مان را تقویت کنیم، قادر خواهیم بود تأثیرگذاری بیشتری بر افکار عمومی دنیا و به خصوص منطقه خاورمیانه داشته باشیم.

طباطبایی نژاد تصریح کرد: باید پذیرفت که رسانه‌ها بخشی از جبهه مقاومت را تشکیل می‌دهند. اصولاً حضور رسانه‌های مقاومت در منطقه و جهان بسیار مهم است و شبکه‌های برون مرزی جمهوری اسلامی نقشی تاثیرگذار و سازنده در این عرصه دارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم با اشاره به تأثیر قطع پخش برنامه‌های شبکه الکوثر و کانال اردوی شبکه سحر از ماهواره یوتل ست و پاک ست و تأثیر آن بر جبهه رسانه‌ای مقاومت، توضیح داد: قطعا شبکه‌های الکوثر و سحر هم به عنوان رسانه‌های جبهه مقاومت بخشی از رسالت آگاهی بخشی و تنویر افکار عمومی را بر عهده دارند و قطعاً پخش برنامه‌های این شبکه‌ها می‌تواند یک نوع آسیب پذیری را به دنبال داشته باشد. به عبارت بهتر، با قطع پخش این شبکه‌ها از ماهواره بخشی از صدای مقاومت هم خاموش می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت وجود و فعالیت شبکه‌های برون مرزی برای نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: باید حمایت‌های مادی و معنوی لازم از سوی دستگاه‌های ذیربط و مسئولان دست اندرکار از این شبکه‌ها صورت بگیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم درباره چگونگی حمایت مجلس شورای اسلامی از معاونت برون مرزی صداوسیما و شبکه‌های برون مرزی این سازمان نیز خاطرنشان کرد: مجلس باید در حوزه تصویب و اختصاص بودجه لازم به شبکه‌های برون مرزی و برنامه ریزی مناسب برای ادامه فعالیت هر چه بهتر این شبکه‌ها ورودی جدی و راهبردی داشته باشد.لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?273f8e462383

واژگان کلیدی