۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۶

فرآیند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات بر اساس قانون پیش رفت

قالیباف گفت: فرآیند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات بر اساس قانون پیش رفت و رقابت جدی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شکل گرفت.


 فرآیند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات بر اساس قانون پیش رفتبه گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه رئیس و دادستان جدید دیوان محاسبات کشور که صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: عادت بنده در محیط کاری همواره این بوده است که فقط در دوران تودیع و معارفه مسئولان را نمی‌بینم و قطعاً این جلسه، جلسه اول و آخرم نخواهد بود و حتماً به صورت مرتب و متناوب به دیوان محاسبات خواهیم آمد و کنار مسئولان دیوان محاسبات خواهیم بود و حرف‌های آنان را می‌شنویم.

وی ادامه داد: از زحمات آقای عادل آذر که از مدیران کارآمد کشور است، تقدیر و تشکر می‌کنم و همچنین از زحمات آقای فیاض شجاعی دادستان سابق دیوان محاسبات هم تقدیر و تشکر می‌کنم و برای رئیس و دادستان جدید دیوان محاسبات کشور آرزوی توفیق دارم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس یازدهم در زمانی شکل گرفته که کشور در یک شرایط خاص و سختی است و مردم ما سختی‌هایی را تحمل می‌کنند و شک نکنید که این تحمل از نجابت مردم است، چون آنان در سایه نظام اسلامی هستند، برای انقلاب اسلامی و کشورشان سختی‌ها را تحمل می‌کنند.

قالیباف افزود: در کنار این سختی‌ها مردم توقعاتی از ما دارند. اولین توقع آنان این است که ما مشکلات را به یکدیگر پاس ندهیم و مردم جز تلاش از مسئولان برای حل مشکلاتشان چیزی را نمی‌پذیرند.

رئیس مجلس تصریح کرد: فرآیند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات بر اساس قانون پیش رفت و رقابت جدی و مومنانه در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شکل گرفت و کاندیدا‌های ریاست و دادستان دیوان به صحن علنی پارلمان معرفی شدند.

وی گفت: نظارت بر خط اهمیت دارد و مشکلات تصمیم گیری و تصمیم سازی با هوشمند سازی حل و فصل می‌شود.

رئیس مجلس افزود: اجرا کار ما نیست، اما اگر دستگاه‌های اجرایی، قانون را اجرا نمی‌کنند، ما باید مطالبه کنیم که اجرا کنند و اگر هم در جایی خلأ قانونی وجود دارد وظیفه مجلس آن است که قانون به تصویب برسانند تا مشکلی در اجرا نباشد.

قالیباف تصریح کرد: همه امروز می‌دانند که علل اصلی مشکلات اقتصادی کشور در نحوه تصویب بودجه است و بر این اساس اصلاح ساختار بودجه اهمیت زیادی دارد و این مسئله مطالبه صریح مقام معظم رهبری است و باید عملیاتی شود.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۲۰ ماه از آن روز می‌گذرد و متاسفانه گامی در جهت اصلاح ساختار بودجه برداشته نشده است و تردیدی وجود ندارد که دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان برنامه و بودجه اگر کنار هم قرار گیرند، می‌توانند اصلاح ساختار بودجه را محقق کنند و باید در این راستا گام بردارند.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?782ad7152728

واژگان کلیدی