۱۳۹۹ جمعه ۷ آذر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۶

فرآیند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات بر اساس قانون پیش رفت

قالیباف گفت: فرآیند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات بر اساس قانون پیش رفت و رقابت جدی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شکل گرفت.


 فرآیند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات بر اساس قانون پیش رفتبه گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه رئیس و دادستان جدید دیوان محاسبات کشور که صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: عادت بنده در محیط کاری همواره این بوده است که فقط در دوران تودیع و معارفه مسئولان را نمی‌بینم و قطعاً این جلسه، جلسه اول و آخرم نخواهد بود و حتماً به صورت مرتب و متناوب به دیوان محاسبات خواهیم آمد و کنار مسئولان دیوان محاسبات خواهیم بود و حرف‌های آنان را می‌شنویم.

وی ادامه داد: از زحمات آقای عادل آذر که از مدیران کارآمد کشور است، تقدیر و تشکر می‌کنم و همچنین از زحمات آقای فیاض شجاعی دادستان سابق دیوان محاسبات هم تقدیر و تشکر می‌کنم و برای رئیس و دادستان جدید دیوان محاسبات کشور آرزوی توفیق دارم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس یازدهم در زمانی شکل گرفته که کشور در یک شرایط خاص و سختی است و مردم ما سختی‌هایی را تحمل می‌کنند و شک نکنید که این تحمل از نجابت مردم است، چون آنان در سایه نظام اسلامی هستند، برای انقلاب اسلامی و کشورشان سختی‌ها را تحمل می‌کنند.

قالیباف افزود: در کنار این سختی‌ها مردم توقعاتی از ما دارند. اولین توقع آنان این است که ما مشکلات را به یکدیگر پاس ندهیم و مردم جز تلاش از مسئولان برای حل مشکلاتشان چیزی را نمی‌پذیرند.

رئیس مجلس تصریح کرد: فرآیند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات بر اساس قانون پیش رفت و رقابت جدی و مومنانه در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شکل گرفت و کاندیدا‌های ریاست و دادستان دیوان به صحن علنی پارلمان معرفی شدند.

وی گفت: نظارت بر خط اهمیت دارد و مشکلات تصمیم گیری و تصمیم سازی با هوشمند سازی حل و فصل می‌شود.

رئیس مجلس افزود: اجرا کار ما نیست، اما اگر دستگاه‌های اجرایی، قانون را اجرا نمی‌کنند، ما باید مطالبه کنیم که اجرا کنند و اگر هم در جایی خلأ قانونی وجود دارد وظیفه مجلس آن است که قانون به تصویب برسانند تا مشکلی در اجرا نباشد.

قالیباف تصریح کرد: همه امروز می‌دانند که علل اصلی مشکلات اقتصادی کشور در نحوه تصویب بودجه است و بر این اساس اصلاح ساختار بودجه اهمیت زیادی دارد و این مسئله مطالبه صریح مقام معظم رهبری است و باید عملیاتی شود.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۲۰ ماه از آن روز می‌گذرد و متاسفانه گامی در جهت اصلاح ساختار بودجه برداشته نشده است و تردیدی وجود ندارد که دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان برنامه و بودجه اگر کنار هم قرار گیرند، می‌توانند اصلاح ساختار بودجه را محقق کنند و باید در این راستا گام بردارند.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?782ad7152728

واژگان کلیدی

قاب رسانه

دو طرح کمک معیشتی به خانوارهای کم درآمد مجلس و دولت همزمان اجرا می شود

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اجرای دو طرح کمک معیشتی به خانوارهای کم درآمد مجلس و دولت به صورت همزمان خبر داد.

تلاش اهالی رسانه و مجلس برای صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی

نشست مشترک کمیسیون فرهنگی مجلس و رئیس و معاونان رسانه ملی پیرامون هم افزایی برای صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی برگزار شد.

در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی چه گذشت؟

گزارشی از صحن علنی امروز ( سه شنبه 27 آبان ماه 99) را در ویدیوی زیر ببینید.

مشکلات کشوربه پاستور وبهارستان ارتباط دارد نه به جورجیا و میشیگان و آریزونا

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور صحن علنی امروز (یکشنبه 25 آبان) مجلس گفت: تصمیمات ما در حوزۀ مسکن، بورس، ترخیص کالاهای اساسی از گمرک، سیاست‌های پولی و بانکی، نظام بودجه ریزی، اختصاصِ ارز ترجیحی، سوداگری‌ها در بازار ارز، طلا و خودرو، بی تفاوتی نسبت به گرانی ها و رها کردن بازار و بی توجهی به تولید ملی، به پاستور و بهارستان و باب همایون و میرداماد ارتباط دارد نه به جورجیا و میشیگان و آریزونا.

افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر در جامعه از راه های پیشگیری وقوع جرم

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس دستگاه قضا با حضور در مراسم شکرانه ایجاد 150 هزار شغل با اولویت آسیب دیدگان کرونا، کفت: افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر در جامعه از راه های پیشگیری وقوع جرم است.

توضیحات بانکی پور درباره "طرح تعالی جمعیت به حمایت از خانواده"

امیرحسین بانکی پور فرد با حضور در استودیو خبر ٢١ شبکه یک تلویزیون، توضیحاتی درخصوص طرح تعالی جمعیت به حمایت از خانواده که امروز در مجلس تصویب شد، ارائه داد.