۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۸

بررسی ایرادات طرح‌های تقویت مرزبانی و بسیج در کمیسیون امنیت ملی

هادی طحان نظیف درباره بررسی ایرادات طرح‌های تقویت دو ارگان نظامی کشور در جلسه کمیسیون مانیت ملی مجلس توضیحاتی ارائه داد.


بررسی ایرادات طرح‌های تقویت مرزبانی و بسیج به روایت عضو شورای نگهبانبه گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما به نقل از تسنیم؛ هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان درباره بررسی ایرادات طرح‌های تقویت دو ارگان نظامی کشور توضیحاتی ارائه داد.

وی در یادداشتی که در شبکه های اجتماعی منتشر کرده، اظهار داشت:  سه‌‌شنبه 31 تیرماه 1399، به مجلس رفتم. «طرح تقویت مرزبانی جمهوری اسلامی ایران» و «طرح تقویت بسیج مستضعفین » دستور جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بود که این دو طرح مدتها قبل از طرف شورا به مجلس اعاده شده بود و از اعضای شورای نگهبان برای تبیین نظرات شورا جهت یافتن راهکارهایی به منظور رفع ایرادات آنها دعوت به عمل آمده بود.

در ادامه بحث علی‌رغم اینکه راهکارهای مشخصی برای اصلاح مصوبه وجود داشت، نظر نمایندگان محترم این بود که با عنایت به اینکه از تدوین اولیه طرح‌های مذکور زمان زیادی گذشته است و هنوز این مصوبات به قانون تبدیل نشده‌اند، شاید تصویب آنها نیازها و اقتضائات امروز را مرتفع نکند و بهتر است طرح‌های جامع‌تر و به‌روزتری در این موضوعات تهیه و به تصویب مجلس برسد.

من نیز بر کمک و همراهی کارشناسی شورای نگهبان در صورت نیاز و صلاحدید نمایندگان محترم تاکید کردم که با استقبال نمایندگان کمیسیون مواجه شد.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?324bb26a2754

واژگان کلیدی