۱۳۹۹ شنبه ۱۰ آبان
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۷/۲۲

ارسال طرح شفافیت آرای نمایندگان به هیأت ‌رئیسه

عضو کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس با اشاره به اتمام بررسی طرح شفافیت آرای نمایندگان از ارسال این طرح به هیأت رئیسه مجلس به‌منظور بررسی در صحن علنی خبر داد.


ارسال طرح شفافیت آرای نمایندگان به هیأت ‌رئیسه به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما به نقل از فارس؛ سید کاظم دلخوش اباتری در تشریح آخرین وضعیت بررسی طرح شفافیت آرا نمایندگان در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس گفت: پس از ارجاع  این طرح به کمیسیون کارگروهی بر اساس ماده 142 آیین نامه داخلی تشکیل شد تا طرح شفافیت آرا نمایندگان را مورد بررسی قرار دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روند رسیدگی به طرح شفافیت آرا نمایندگان در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس به پایان رسیده و برای قرار گرفتن در دستور کار صحن به هیئت رئیسه ارسال شده است.

وی در خصوص انتقادات مطرح شده در خصوص مخفی بودنآرا  نمایندگان در برخی موارد، بیان کرد: مخفی بودن آرا برای همه موارد نیست بلکه زمانی مطرح است که علنی بودن آرا نمایندگان به ضرر نظام باشد.

دلخوش گفت: در آیین نامه داخلی مخفی بودن آرا پیش بینی شده  تا در مواقع ضروری رای گیری مخفیانه انجام شود اما با این حال اصلاحات لازم صورت گرفته و به زودی در صحن مجلس مطرح می شود./


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?ceeb77ec33518

واژگان کلیدی

قاب رسانه

نشست اعضای کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با رئیس و معاونان رسانه ملی

رئیس رسانه ملی در این نشست تأکید کرد: صداوسیما رسانه‌ای توسعه‌محور است و با تمرکز بر تولید برنامه‌های کشاورزی، حمایت از کشاورز و تولیدات کشاورزی را پیگیری می‌کند.

حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مدرسه تلویزیونی ایران

در صحن علنی مجلس امروز (سه شنبه 6 آبان ماه 99)، بیانیه 190 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از مدرسه تلویزیونی ایران قرائت شد.

طرح تامین کالاهای اساسی خانوار به زودی آغاز می شود

گزارشی از صحن علنی امروز (دوشنبه پنجم آبان ماه نود و نه) را در ویدیوی زیر ببینید.

اهانت به نبی اعظم (ص)، اهانت به همه ادیان الهی است

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در واکنش به اهانت دولت فرانسه به ساحت پیامبر اسلام (ص)، گفت: اهانت به نبی اعظم (ص)، اهانت به موسی (ع)، به عیسی (ع)، اهانت همه ادیان الهی است، اهانت به انسان است و اقدام دولت فرانسه دفاع از جهل و نادانی است.

نور پیامبر اسلام با این اقدامات کور و ضدانسانی خاموش شدنی نیست

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اهانت دولت فرانسه به ساحت پیامبر اسلام (ص)، گفت: نور پیامبر اسلام با این اقدامات کور، بی حاصل و ضدانسانی خاموش شدنی نیست.

مجلس برای استیضاح رئیس جمهور و وزرای دولت مصلحت اندیشی می‌کند

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در برنامه تهران 20 شبکه پنج گفت: مجلس برای استیضاح رئیس جمهور و وزرای دولت مصلحت اندیشی می‌کند و کمک می کند دولت کار را به جلو ببرد.