۱۳۹۹ شنبه ۱۰ آبان
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۷/۲۲

طرح مجلس برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر در دوران کرونا

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در کمیسیون طرحی درباره کمک به خانوارهای تحت حمایت نهادهای حمایتی در دوران کرونا تدوین شده گفت: این طرح در راستای همان طرح معیشتی است که قبلا رئیس مجلس از آن رونمایی کرد.


طرح مجلس برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر در دوران کرونا به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما به نقل از تسنیم؛ ولی اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این کمیسیون طرحی درباره کمک به خانوارهای تحت حمایت نهادهای به مانند بهزیستی و کمیته امداد در دوران کرونا تدوین شده است، گفت: این طرح در راستای همان طرح معیشتی مجلس است که چند وقت پیش رئیس مجلس از آن رونمایی کرد.وی با بیان اینکه در شرایط کرونا و گرانی کالاهای اساسی برخی از اقشار جامعه به‌ویژه خانواده‌هایی که تحت حمایت نهادهایی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند باید مورد توجه ویژه  قرار گیرند، ادامه داد: این طرح در کمیسیون اجتماعی در حال بررسی است و احتمالاً هفته آینده در دستور کار کمیسیون قرار می‌گیرد.

نماینده گرمی در مجلس تصریح کرد: نمایندگان مجلس در تلاش هستند تا در شرایط فعلی اقتصادی که اوضاع معیشتی مردم هر روز سخت‌تر می‌شود با اقدامات لازم و تدوین طرح‌هایی مانند کمک به اقشار آسیب‌پذیر به یاری این اقشار بشتابند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه دولت باید برای بهبود شرایط اقتصادی کشور فوراً تصمیم‌گیری کند، اظهار داشت: قیمت اجناس به‌ویژه کالاهای اساسی به قدری افزایش یافته که افراد کم‌درآمد را با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو کرده است، که در همین راستا باید مجلس و دولت با همفکری یکدیگر برای بهبود این وضعیت تلاش کنند.لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?a6fb9d1533525

واژگان کلیدی

قاب رسانه

نشست اعضای کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با رئیس و معاونان رسانه ملی

رئیس رسانه ملی در این نشست تأکید کرد: صداوسیما رسانه‌ای توسعه‌محور است و با تمرکز بر تولید برنامه‌های کشاورزی، حمایت از کشاورز و تولیدات کشاورزی را پیگیری می‌کند.

حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مدرسه تلویزیونی ایران

در صحن علنی مجلس امروز (سه شنبه 6 آبان ماه 99)، بیانیه 190 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از مدرسه تلویزیونی ایران قرائت شد.

طرح تامین کالاهای اساسی خانوار به زودی آغاز می شود

گزارشی از صحن علنی امروز (دوشنبه پنجم آبان ماه نود و نه) را در ویدیوی زیر ببینید.

اهانت به نبی اعظم (ص)، اهانت به همه ادیان الهی است

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در واکنش به اهانت دولت فرانسه به ساحت پیامبر اسلام (ص)، گفت: اهانت به نبی اعظم (ص)، اهانت به موسی (ع)، به عیسی (ع)، اهانت همه ادیان الهی است، اهانت به انسان است و اقدام دولت فرانسه دفاع از جهل و نادانی است.

نور پیامبر اسلام با این اقدامات کور و ضدانسانی خاموش شدنی نیست

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اهانت دولت فرانسه به ساحت پیامبر اسلام (ص)، گفت: نور پیامبر اسلام با این اقدامات کور، بی حاصل و ضدانسانی خاموش شدنی نیست.

مجلس برای استیضاح رئیس جمهور و وزرای دولت مصلحت اندیشی می‌کند

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در برنامه تهران 20 شبکه پنج گفت: مجلس برای استیضاح رئیس جمهور و وزرای دولت مصلحت اندیشی می‌کند و کمک می کند دولت کار را به جلو ببرد.