۱۳۹۹ شنبه ۱۰ آبان
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۷/۲۳

توان دولت برای جبران کامل خسارت عرصه فرهنگی کفایت نمی‌کند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: وزارت فرهنگ مسئوولیت حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا را بر عهده گرفته اما در این شرایط نمی‌توان همه ضررهای مادی این بخش را جبران کرد.


توان دولت برای جبران کامل خسارت عرصه فرهنگی کفایت نمی‌کند به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما به نقل از ایرنا؛ بیژن نوباوه‌وطن روز چهارشنبه افزود: در شرایط کرونا تامین مخارج برنامه‌های فرهنگی و هنری تهران هم از محل بلیت‌فروشی دیگر غیرممکن است زیرا اجتماعات تولید خطر می‌کند و بر همین اساس برنامه‌ها یا به صورت مجازی برگزار می‌شود یا استقبال از آن محدود می‌باشد.

«نوباوه» اضافه کرد: گاهی یک برنامه هنری همچون موسیقی فاخر در تالار وحدت تهران با شمار اندکی از مخاطبان اجرا می‌شود و در این شرایط نمی‌توان به درآمد بلیت‌فروشی تکیه کرد و از سوی دیگر اعتبار دولت هم برای حمایت از فعالان عرصه فرهنگ و هنر محدود می‌باشد.
وی با اشاره به اینکه خواسته یا ناخواسته فرهنگ و هنر پس از اقتصاد و معیشت در اولویت دوم مسوولان اجرایی قرار دارد، اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئوولیت حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا را بر عهده گرفته است اما در این شرایط نمی‌توان همه ضررهای مادی این بخش را جبران کرد.
وی اضافه کرد: عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما همچنین با تاکید بر اینکه ادامه این روند مشکلاتی را برای این عده ایجاد می‌کند، اظهار داشت: در صورت تداوم طولانی ‌مدت این شرایط باید تمهیدات ویژه برای کاهش آثار سوء کرونا اتخاذ شود اما اکنون برنامه جامعی برای آن وجود ندارد.
«نوباوه» همچنین با اشاره به اینکه در تهران وضعیت شیوع کرونا در بدترین شکل ممکن قرار دارد، اضافه کرد: کرونا امروزه به عنوان یک موضوع مهم و دارای اولویت همه دنیا را درگیر کرده است و حتی مسأله آلودگی هوا و ترافیک تهران هم مقایسه با این شرایط ناشی از کرونا از اولویت برخوردار نیست.
به گزارش ایرنا به نقل از سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شمار جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۲۹ هزار و ۷۰ نفر رسیده است و ۳۰ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?c440e96a33536

واژگان کلیدی

قاب رسانه

نشست اعضای کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با رئیس و معاونان رسانه ملی

رئیس رسانه ملی در این نشست تأکید کرد: صداوسیما رسانه‌ای توسعه‌محور است و با تمرکز بر تولید برنامه‌های کشاورزی، حمایت از کشاورز و تولیدات کشاورزی را پیگیری می‌کند.

حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مدرسه تلویزیونی ایران

در صحن علنی مجلس امروز (سه شنبه 6 آبان ماه 99)، بیانیه 190 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از مدرسه تلویزیونی ایران قرائت شد.

طرح تامین کالاهای اساسی خانوار به زودی آغاز می شود

گزارشی از صحن علنی امروز (دوشنبه پنجم آبان ماه نود و نه) را در ویدیوی زیر ببینید.

اهانت به نبی اعظم (ص)، اهانت به همه ادیان الهی است

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در واکنش به اهانت دولت فرانسه به ساحت پیامبر اسلام (ص)، گفت: اهانت به نبی اعظم (ص)، اهانت به موسی (ع)، به عیسی (ع)، اهانت همه ادیان الهی است، اهانت به انسان است و اقدام دولت فرانسه دفاع از جهل و نادانی است.

نور پیامبر اسلام با این اقدامات کور و ضدانسانی خاموش شدنی نیست

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اهانت دولت فرانسه به ساحت پیامبر اسلام (ص)، گفت: نور پیامبر اسلام با این اقدامات کور، بی حاصل و ضدانسانی خاموش شدنی نیست.

مجلس برای استیضاح رئیس جمهور و وزرای دولت مصلحت اندیشی می‌کند

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در برنامه تهران 20 شبکه پنج گفت: مجلس برای استیضاح رئیس جمهور و وزرای دولت مصلحت اندیشی می‌کند و کمک می کند دولت کار را به جلو ببرد.