۱۳۹۹ شنبه ۱۰ آبان
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۷/۲۳

تدارک رادیوهای استانی برای سوگواری ایام پایانی ماه صفر

رادیوهای استانی در روزهای ۲۸ و ۲۹ ماه صفر، ۴۰۰ ساعت ویژه‌‌برنامه‌هایی را برای رحلت پیامبر اکرم، شهادت امام حسن و امام رضا(ع) تدارک دیده‌اند.


تدارک رادیوهای استانی برای سوگواری ایام پایانی ماه صفر-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های صدا و سیما، با توجه به فرا رسیدن روزهای پایانی ماه صفر و سالروز رحلت نبی مکرم اسلام (ص)، شهادت امام حسن و امام رضا (علیهم السلام)، رادیوهای مراکز استانی برنامه‌های مختلفی را در ساختار و قالب‌های گوناگون تولید و پخش می‌کنند.

بر این اساس همزمان با بیست و هشتم ماه صفر، بیش از ۲۰۰ ساعت برنامه رادیویی در ساختارهای مستند، سخنرانی، ترکیبی ساده و ترکیبی نمایشی و ویژه برنامه‌های گفتگومحور از صدای استان‌ها پخش خواهد شد.

«گونش ماتمی»، «روایت هجران»، «سوگ عظیم»، «ریسمانی از آسمان»، «مدینه العشق»، «شور شیدایی»، «مدینه در سوگ»، پخش زیارت نامه حضرت رسول اکرم (ص)، «روایت شیدایی» و «در سوگ خورشید» از جمله برنامه‌هایی هستند که همزمان با سالروز رحلت پیامبر اعظم (ص) و امام حسن (ع) روی آنتن می‌روند.

بررسی زوایای مختلف سیره پیامبر (ص)، آداب و رسوم اقوام مختلف در این ایام، پخش مستقیم زیارت پیامبر (ص) از حرم مطهر رضوی، نشر و گسترش اخلاق اسلامی با الگو قرار دادن سیره حضرت رسول اکرم (ص)، تحلیل و بررسی مسائل زمان رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، سیره پیامبر اکرم (ص) در منابع شیعی و اهل سنت و سیره رفتاری پیامبر اکرم (ص) با کودکان و همچنین جایگاه تعلیم و تعلم در سیره پیامبر اکرم (ص) و امام حسن (ع)، محورهای اساسی این برنامه‌ها خواهند بود.

صدای استان‌ها در سوگ ستاره هشتم

رادیوهای استانی در روز ۲۹ صفر در ۳۳ رادیوی استانی و رادیو زیارت هم با بیش از ۲۰۰ ساعت در ساختارهای مختلف به تولید و پخش برنامه می‌پردازند که از جمله آنها می‌توان به «غریب طوس»، «مرثیه آفتاب»، «شمس الشموس»، «روایت هجران»، «آهوان صحن آزادی»، «سوگ عظیم» و «هشتمین اختر» اشاره کرد.

محور اصلی این برنامه‌ها نیز بررسی سیره اخلاقی و رفتاری امام رضا (ع)، معرفی شخصیت والای حضرت امام رضا (ع) در ابعاد مختلف، کتاب شناسی پیرامون سیره و زندگانی امام رضا (ع)، آثار و برکات حضور  امام رضا (ع) برای مردم ایران، بررسی محتوای زیارت نامه امام رضا (ع) و جایگاه امام رضا (ع) در بین مسلمانان و خصوصاً مردم ایران است.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?712b34ae33544

واژگان کلیدی

قاب رسانه

نشست اعضای کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با رئیس و معاونان رسانه ملی

رئیس رسانه ملی در این نشست تأکید کرد: صداوسیما رسانه‌ای توسعه‌محور است و با تمرکز بر تولید برنامه‌های کشاورزی، حمایت از کشاورز و تولیدات کشاورزی را پیگیری می‌کند.

حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مدرسه تلویزیونی ایران

در صحن علنی مجلس امروز (سه شنبه 6 آبان ماه 99)، بیانیه 190 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از مدرسه تلویزیونی ایران قرائت شد.

طرح تامین کالاهای اساسی خانوار به زودی آغاز می شود

گزارشی از صحن علنی امروز (دوشنبه پنجم آبان ماه نود و نه) را در ویدیوی زیر ببینید.

اهانت به نبی اعظم (ص)، اهانت به همه ادیان الهی است

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در واکنش به اهانت دولت فرانسه به ساحت پیامبر اسلام (ص)، گفت: اهانت به نبی اعظم (ص)، اهانت به موسی (ع)، به عیسی (ع)، اهانت همه ادیان الهی است، اهانت به انسان است و اقدام دولت فرانسه دفاع از جهل و نادانی است.

نور پیامبر اسلام با این اقدامات کور و ضدانسانی خاموش شدنی نیست

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اهانت دولت فرانسه به ساحت پیامبر اسلام (ص)، گفت: نور پیامبر اسلام با این اقدامات کور، بی حاصل و ضدانسانی خاموش شدنی نیست.

مجلس برای استیضاح رئیس جمهور و وزرای دولت مصلحت اندیشی می‌کند

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در برنامه تهران 20 شبکه پنج گفت: مجلس برای استیضاح رئیس جمهور و وزرای دولت مصلحت اندیشی می‌کند و کمک می کند دولت کار را به جلو ببرد.