۱۳۹۹ دوشنبه ۱۰ آذر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۸/۲۸

پرداخت‌های حمایتی باید د رسامانه وزارت تعاون، کار و رفاه ثبت شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند که کلیه پرداخت‌های حمایتی در سامانه «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» ثبت و ساماندهی شود.


پرداخت‌های حمایتی باید د رسامانه وزارت تعاون، کار و رفاه ثبت شود-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی جزئیات طرح احکام کلی بودجه ۱۴۰۰ با جزء ۳ بند «الف» ماده واحده این طرح موافقت کردند.

بر اساس این مصوبه، کلیه پرداخت‌های حمایتی از محل بودجه عمومی باید در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه کد شناسه ثبت و ساماندهی شود.

عبدالرضا مصری در این باره، گفت: قانون باید جامع و مانع و از هر گونه تفسیری مبرا باشد.

وی بیان کرد: بر اساس بند «هـ» تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۹۹، کلیه دستگاه‌های موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکلی از اقشار آسیب‌پذیر حمایت می‌کنند، مکلف هستند که همه کمک‌ها و حمایت‌های خود را با کد ملی فرد دریافت‌کننده در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از آنجایی که هدف ما از اصلاح ساختار بودجه، ساماندهی منابع و هزینه‌ها است، کلمه «ثبت» باید در ابتدای این جزء قرار گیرد و نهادهایی مانند کمیته امداد امام(ره) هم باید کمک‌ها و حمایت‌های خود را با کد ملی فرد دریافت‌کننده در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کنند که این اقدام در راستای تحقق شفافیت است.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تائید این ابهام، گفت: بودجه عمومی کشور باید ثبت و ساماندهی شود و هیچ‌گونه شکی وجود ندارد که همه بودجه دولت و همچنین پرداخت‌های حمایتی از محل بودجه عمومی کشور باید ثبت و ساماندهی شود.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?0dab8c1053896

واژگان کلیدی

قاب رسانه

دو طرح کمک معیشتی به خانوارهای کم درآمد مجلس و دولت همزمان اجرا می شود

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اجرای دو طرح کمک معیشتی به خانوارهای کم درآمد مجلس و دولت به صورت همزمان خبر داد.

تلاش اهالی رسانه و مجلس برای صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی

نشست مشترک کمیسیون فرهنگی مجلس و رئیس و معاونان رسانه ملی پیرامون هم افزایی برای صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی برگزار شد.

در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی چه گذشت؟

گزارشی از صحن علنی امروز ( سه شنبه 27 آبان ماه 99) را در ویدیوی زیر ببینید.

مشکلات کشوربه پاستور وبهارستان ارتباط دارد نه به جورجیا و میشیگان و آریزونا

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور صحن علنی امروز (یکشنبه 25 آبان) مجلس گفت: تصمیمات ما در حوزۀ مسکن، بورس، ترخیص کالاهای اساسی از گمرک، سیاست‌های پولی و بانکی، نظام بودجه ریزی، اختصاصِ ارز ترجیحی، سوداگری‌ها در بازار ارز، طلا و خودرو، بی تفاوتی نسبت به گرانی ها و رها کردن بازار و بی توجهی به تولید ملی، به پاستور و بهارستان و باب همایون و میرداماد ارتباط دارد نه به جورجیا و میشیگان و آریزونا.

افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر در جامعه از راه های پیشگیری وقوع جرم

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس دستگاه قضا با حضور در مراسم شکرانه ایجاد 150 هزار شغل با اولویت آسیب دیدگان کرونا، کفت: افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر در جامعه از راه های پیشگیری وقوع جرم است.

توضیحات بانکی پور درباره "طرح تعالی جمعیت به حمایت از خانواده"

امیرحسین بانکی پور فرد با حضور در استودیو خبر ٢١ شبکه یک تلویزیون، توضیحاتی درخصوص طرح تعالی جمعیت به حمایت از خانواده که امروز در مجلس تصویب شد، ارائه داد.