۱۳۹۹ دوشنبه ۱۰ آذر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۸/۲۸

نادران: مجلس نظارت بر امور اجرایی را رها نمی‌کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خطاب به دولتمردان گفت: جلسات این مجلس حتی اگر به صورت مجازی تشکیل شود، نظارت بر امور اجرایی را رها نخواهد کرد.


مجلس نظارت بر امور اجرایی را رها نمی‌کند-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما، الیاس نادران در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی،گفت: در اخبار نقل کردند که رئیس‌جمهور گفته «بنا به تصمیمی که گرفته شده، مجلس به مدت دو هفته تعطیل خواهد شد».

وی بیان کرد: بنده به رئیس‌جمهور و سایر افرادی که این تصمیمات را می‌گیرند، تذکر می‌دهم چرا که اصل ۵۷ قانون اساسی که اصل تفکیک قوا است، می‌گوید «قوا مستقل از یکدیگر هستند» و اصل ۷۹ قانون اساسی هم می‌گوید «شرایط اضطراری که دولت تشخیص می‌دهد، حتماً باید در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد».

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین هر تصمیمی که گرفته می‌شود چه توسط ستاد کرونایی که دولتی است و از مجلس هیچ نقش، سهم و فردی در آنجا حضور ندارند و چه نهادهای دیگر، حتماً باید نظر مجلس را بگیرند.

نادران تأکید کرد: نکته بعدی آنکه آقای روحانی و وزرا بدانند که این مجلس ولو به صورت مجازی هم تشکیل شود، نظارت بر امور اجرایی کشور را رها نخواهد کرد.

وی اظهار داشت: محضر شما عرض می‌کنم که این رفتارها و دوگانه‌سازی‌هایی که دولتی‌ها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری مانند بحث تحریم و غیر تحریم کلید می‌زنند، درست نیست و مسئله اصلی، عٌرضه و بی‌عٌرضگی است نه مسئله اینکه تحریم یا مذاکره را بپذیریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: معلوم است که کسی تحریم را نمی‌پذیرد اما مسئله این است که طرف مقابل تحریم‌ها را ذلیلانه یا عزت‌مدارانه بردارد و همه دعوای ما سرِ این نقطه است.

نادران بیان کرد: اگر دولت از مصوبات مجلس عدول کند و بودجه را در موعد مقرر خود تقدیم مجلس نکند، تخلف کرده و انتظار این است که مجلس از موضع قدرت با این مسئله برخورد کند.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی که ریاست جلسه علنی را بر عهده دارد، در پاسخ به این تذکر، اظهار داشت: قطعاً مجلس فعال خواهد بود و جلسه خواهد داشت اما اینکه شکل برگزاری جلسات چگونه خواهد بود، خدمت همکاران عرض خواهیم کرد.

وی گفت: اینکه در ستاد ملی کرونا حتماً باید کسی از مجلس حضور داشته باشد، درست است چرا که باید صحبت‌ها و مطالبی که نمایندگان مد نظرشان است، در آنجا مطرح شود.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?81b4e33d53897

واژگان کلیدی

قاب رسانه

دو طرح کمک معیشتی به خانوارهای کم درآمد مجلس و دولت همزمان اجرا می شود

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اجرای دو طرح کمک معیشتی به خانوارهای کم درآمد مجلس و دولت به صورت همزمان خبر داد.

تلاش اهالی رسانه و مجلس برای صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی

نشست مشترک کمیسیون فرهنگی مجلس و رئیس و معاونان رسانه ملی پیرامون هم افزایی برای صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی برگزار شد.

در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی چه گذشت؟

گزارشی از صحن علنی امروز ( سه شنبه 27 آبان ماه 99) را در ویدیوی زیر ببینید.

مشکلات کشوربه پاستور وبهارستان ارتباط دارد نه به جورجیا و میشیگان و آریزونا

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور صحن علنی امروز (یکشنبه 25 آبان) مجلس گفت: تصمیمات ما در حوزۀ مسکن، بورس، ترخیص کالاهای اساسی از گمرک، سیاست‌های پولی و بانکی، نظام بودجه ریزی، اختصاصِ ارز ترجیحی، سوداگری‌ها در بازار ارز، طلا و خودرو، بی تفاوتی نسبت به گرانی ها و رها کردن بازار و بی توجهی به تولید ملی، به پاستور و بهارستان و باب همایون و میرداماد ارتباط دارد نه به جورجیا و میشیگان و آریزونا.

افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر در جامعه از راه های پیشگیری وقوع جرم

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس دستگاه قضا با حضور در مراسم شکرانه ایجاد 150 هزار شغل با اولویت آسیب دیدگان کرونا، کفت: افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر در جامعه از راه های پیشگیری وقوع جرم است.

توضیحات بانکی پور درباره "طرح تعالی جمعیت به حمایت از خانواده"

امیرحسین بانکی پور فرد با حضور در استودیو خبر ٢١ شبکه یک تلویزیون، توضیحاتی درخصوص طرح تعالی جمعیت به حمایت از خانواده که امروز در مجلس تصویب شد، ارائه داد.