۱۳۹۹ دوشنبه ۱۰ آذر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۹/۱

متن طرح دو فوریتی عضویت نمایندگان مجلس در ستاد ملی مقابله با کرونا

طرح عضویت نمایندگان در ستاد ملی مقابله با کرونا با قید دو فوریت در مجلس تدوین شده و به زودی به هیات رئیسه مجلس تقدیم خواهد شد


متن طرح دو فوریتی عضویت نمایندگان مجلس در ستاد ملی مقابله با کرونا  به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما طرح عضویت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ستاد ملی مقابله با کرونا در مجلس تهیه شده که به زودی به هیات رئیسه تقدیم خواهد شد.
 
متن کامل طرح عضویت نمایندگان مجلس در ستاد ملی مقابله با کرونا به شرح زیر است:
 
عنوان طرح: طرح عضویت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ستاد ملی مقابله با کرونا
 
مقدمه (دلایل توجیهی):
 
با توجه به اینکه بر اساس بیانات مقام معظم رهبری مقابله با ویروس کرونا نیازمند همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه‌های حاکمیتی است، اما متأسفانه در ستاد مذکور از طرف قوه مقننه به عنوان یکی از قوای سه‌گانه که نهاد قانون‌گذار و ناظر بر رعایت قوانین توسط دستگاه‌های اجرایی است، هیچ عضو حضور ندارد و رئیس جمهور از شرکت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ستاد ملی مقابله با کرونا ممانعت می‌کند، لازم و ضروری است از مجلس شورای اسلامی رؤسای کمیسیون‌های بهداشت و درمان و امور داخلی کشور و شوراها در ستاد مذکور حضور یافته تا به عنوان ناظر هم بر رعایت قوانین در این ستاد نظارت داشته و هم نکته نظرات آن ستاد را به مجلس شورای اسلامی منعکس نموده تا مجلس در تصمیم‌گیری‌های خود در راستای اجرای مصوبات ستاد مذکور اقدام نماید.
 
عنوان طرح: عضویت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ستاد ملی مقابله با کرونا
 
ماده واحده - به منظور انجام همکاری و هماهنگی مجلس شورای اسلامی با قوه مجریه در مقابله با ویروس کرونا در سراسر کشور و ایفای نقش نظارتی قوه مقننه، از تاریخ تصویب این قانون رؤسای کمیسیون‌های بهداشت و درمان، امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو ستاد ملی مقابله با کرونا (بدون رأی) تعیین می‌شوند. رئیس ستاد مذکور موظف است حداقل بیست و چهار ساعت قبل از تشکیل هر جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، کتباً رؤسای کمیسیون‌های مذکور در این قانون را جهت حضور در جلسه دعوت نموده و دستور جلسه ستاد را برای آنها کتباً ارسال نماید. مستنکف از اجرای این قانون مشمول مجازات ماده 576 قانون مجازات اسالمی (کتاب پنجم تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) مصوب 1375/3/5 می‌شود.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?7147e1f653910

واژگان کلیدی

قاب رسانه

دو طرح کمک معیشتی به خانوارهای کم درآمد مجلس و دولت همزمان اجرا می شود

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اجرای دو طرح کمک معیشتی به خانوارهای کم درآمد مجلس و دولت به صورت همزمان خبر داد.

تلاش اهالی رسانه و مجلس برای صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی

نشست مشترک کمیسیون فرهنگی مجلس و رئیس و معاونان رسانه ملی پیرامون هم افزایی برای صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی برگزار شد.

در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی چه گذشت؟

گزارشی از صحن علنی امروز ( سه شنبه 27 آبان ماه 99) را در ویدیوی زیر ببینید.

مشکلات کشوربه پاستور وبهارستان ارتباط دارد نه به جورجیا و میشیگان و آریزونا

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور صحن علنی امروز (یکشنبه 25 آبان) مجلس گفت: تصمیمات ما در حوزۀ مسکن، بورس، ترخیص کالاهای اساسی از گمرک، سیاست‌های پولی و بانکی، نظام بودجه ریزی، اختصاصِ ارز ترجیحی، سوداگری‌ها در بازار ارز، طلا و خودرو، بی تفاوتی نسبت به گرانی ها و رها کردن بازار و بی توجهی به تولید ملی، به پاستور و بهارستان و باب همایون و میرداماد ارتباط دارد نه به جورجیا و میشیگان و آریزونا.

افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر در جامعه از راه های پیشگیری وقوع جرم

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس دستگاه قضا با حضور در مراسم شکرانه ایجاد 150 هزار شغل با اولویت آسیب دیدگان کرونا، کفت: افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر در جامعه از راه های پیشگیری وقوع جرم است.

توضیحات بانکی پور درباره "طرح تعالی جمعیت به حمایت از خانواده"

امیرحسین بانکی پور فرد با حضور در استودیو خبر ٢١ شبکه یک تلویزیون، توضیحاتی درخصوص طرح تعالی جمعیت به حمایت از خانواده که امروز در مجلس تصویب شد، ارائه داد.