۱۳۹۹ دوشنبه ۱۰ آذر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۹/۱

نشست آزمایشی جلسات آنلاین مجلس

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: امروز نشستی آزمایشی به منظور رفع ایرادات احتمالی در برگزاری آنلاین جلسه علنی مجلس داشتیم.


نشست آزمایشی جلسات آنلاین مجلس  به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا وسیما  محمد حسین فرهنگی در تشریح جزئیات برگزاری جلسات مجلس در ۲ هفته پیش رو، افزود: در این دو هفته با توجه به شرایط کرونایی و اعمال محدودیت ها، تصمیماتی برای برگزاری جلسات مجلس گرفته شد.
وی ادامه داد: مقرر شد؛ جلسات علنی مجلس در صبح روز‌های یکشنبه و چهارشنبه از ساعت ۷:۴۵ تا ۱۱:۳۰ مطابق سایر ایام و با رعایت ضوابط بهداشتی برگزار شود و پس از آن مجلس تعطیل می‌شود، در میانه جلسه نیز تنفسی برای ضدعفونی کردن محیط خواهیم داشت.
سخنگوی هیات رییسه مجلس به فاصله‌گذاری بیش از سه متری در صندلی‌های نمایندگان اشاره کرد و گفت: برگزاری این جلسات در واقع ترکیبی از حضور نمایندگان در صحن و ارتباط مجازی خواهد بود؛ یعنی نیمی از نمایندگان در صحن و نیم دیگر در ساختمان مشروطه و کمیسیون تلفیق و از طریق ارتباط آنلاین در جلسه حضور خواهند داشت.
آقای فرهنگی خاطر نشان کرد: هیچ گونه محدودیتی از لحاظ رسیدگی به طرح‌ها و لوایح نخواهیم داشت.
وی افزود: صبح روز‌های دوشنبه و سه شنبه نیز جلسات کمیسیون‌های مجلس در مکان‌های پیش بینی شده با حضور دو سوم اعضا برگزار خواهد شد.
سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: برگزاری نماز جماعت و پذیرایی ظهر نیز لغو می‌شود، همچنین برای حضور مهمانان و مراجعین نیز ضوابط و محدودیت‌های تعریف شده است و از نمایندگان نیز خواهش شده تا جای ممکن مراجعه کننده نداشته باشند.
آقای فرهنگی یادآور شد: امروز نیز نشستی آزمایشی به منظور رفع ایرادات احتمالی در برگزاری آنلاین جلسه علنی مجلس داشتیم که تنها هیئت رئیسه در صحن حضور داشت و ارتباط آنلاین با ۲۰۳ تن از نمایندگان نیز برقرار شد.
وی افزود: روز یکشنبه (فردا) نمایندگانی که صندلی‌های آن‌ها شماره فرد دارد، در صحن حضور می‌یابند و نمایندگان دارای صندلی زوج با حضور در اماکن پیش‌بینی شده در جلسه علنی حاضر خواهند شد، روز چهارشنبه نیز بالعکس نمایندگان دارای صندلی زوج در صحن حضور دارند.
وی ادامه داد: پیش از این نیز جلسات مجلس به صورت آنلاین برگزار شده بود، اما اکنون نواقص نرم افزاری برطرف شده و قابلیت اجرایی بهتری دارد.
سخنگوی هیات رییسه مجلس در خصوص حضور خبرنگاران برای پوشش نشست علنی خانه ملت نیز تصریح کرد: برای حضور خبرنگاران نیز محدودیت‌هایی تعریف شده است به این صورت که تنها یک چهارم از خبرنگاران حاضر، در جایگاه تماشاچیان در صحن حضور می‌یابند.
آقای فرهنگی گفت: در صورت ادامه محدودیت‌ها مجلس آمادگی دارد تا به همین ترتیب جلسات علنی را برگزار کند، حضور مهمانان دولتی درجلسات علنی و کمیسیون‌ها نیز در مواقع مورد نیاز و با شرایط کنترل شده خواهد بود.
 


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?43c4706653913

واژگان کلیدی

قاب رسانه

دو طرح کمک معیشتی به خانوارهای کم درآمد مجلس و دولت همزمان اجرا می شود

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اجرای دو طرح کمک معیشتی به خانوارهای کم درآمد مجلس و دولت به صورت همزمان خبر داد.

تلاش اهالی رسانه و مجلس برای صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی

نشست مشترک کمیسیون فرهنگی مجلس و رئیس و معاونان رسانه ملی پیرامون هم افزایی برای صیانت از فرهنگ و هویت ایرانی برگزار شد.

در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی چه گذشت؟

گزارشی از صحن علنی امروز ( سه شنبه 27 آبان ماه 99) را در ویدیوی زیر ببینید.

مشکلات کشوربه پاستور وبهارستان ارتباط دارد نه به جورجیا و میشیگان و آریزونا

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور صحن علنی امروز (یکشنبه 25 آبان) مجلس گفت: تصمیمات ما در حوزۀ مسکن، بورس، ترخیص کالاهای اساسی از گمرک، سیاست‌های پولی و بانکی، نظام بودجه ریزی، اختصاصِ ارز ترجیحی، سوداگری‌ها در بازار ارز، طلا و خودرو، بی تفاوتی نسبت به گرانی ها و رها کردن بازار و بی توجهی به تولید ملی، به پاستور و بهارستان و باب همایون و میرداماد ارتباط دارد نه به جورجیا و میشیگان و آریزونا.

افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر در جامعه از راه های پیشگیری وقوع جرم

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس دستگاه قضا با حضور در مراسم شکرانه ایجاد 150 هزار شغل با اولویت آسیب دیدگان کرونا، کفت: افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر در جامعه از راه های پیشگیری وقوع جرم است.

توضیحات بانکی پور درباره "طرح تعالی جمعیت به حمایت از خانواده"

امیرحسین بانکی پور فرد با حضور در استودیو خبر ٢١ شبکه یک تلویزیون، توضیحاتی درخصوص طرح تعالی جمعیت به حمایت از خانواده که امروز در مجلس تصویب شد، ارائه داد.