۱۳۹۹ چهارشنبه ۱ بهمن
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۰

شعبه ویژه رسیدگی به جرائم رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر تشکیل می شود

تشکیل شعبه ویژه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر یکی از مصوبات چهارمین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی بود.


شعبه ویژه رسیدگی به جرائم رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر تشکیل می شود-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما به نقل از روابط عمومی صداوسیما، چهارمین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی با حضور رئیس صداوسیما، صادق امامیان، رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری، دادستان کل کشور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مسئولان دولتی و رسانه ملی و نمایندگان مجلس و قوه قضائیه برگزار شد.

تشکیل شعبه ویژه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر یکی از مصوبات چهارمین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی بود. با تشکیل این شعبه، جرائم احتمالی رسانه‌های مجازی پیش از ارجاع به دستگاه قضا به‌صورت تخصصی رسیدگی می‌شود و قوه قضائیه هم نهایتاً بر احکام این شعبه نظارت خواهد داشت.

دکتر علی عسکری در این نشست، فضای مجازی را فضایی مهم و خاص خواند و گفت: عرصه آینده در رسانه بر بستر چنین فضایی شکل می‌گیرد و ما باید خودمان را برای چنین عرصه‌ای و رقابت در آن آماده کنیم.

در این جلسه دو ساعته علاوه بر تصویب تشکیل شعبه ویژه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر، مقرر شد با توجه به فرارسیدن ایام فاطمیه و تداوم محدودیت‌های کرونایی، با هماهنگی سازمان صداوسیما، ساترا (سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی)، سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت ارتباطات، تسهیلات بیشتری مانند صدور مجوز پخش زنده مراسم عزاداری و ترافیک رایگان در فضای مجازی به هیات‌های فاطمی داده شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز با اشاره به موفقیت خیمه‌های رسانه‌ای در محرم امسال، بر استمرار استفاده هر چه‌بهتر از این فضا و تنظیم‌گری محتوایی آن تأکید کرد.

امامیان، رئیس ساترا نیز با اشاره به وظایف این سازمان مانند حفاظت از مرزهای رسانه‌ای، افزایش کیفیت محتوای ایرانی اسلامی در فضای مجازی، حفظ مرجعیت صداوسیما، شکستن انحصار فضای مجازی، دفاع از حقوق کاربران و لزوم ورود به حوزه رسانه‌های خبری به ارائه گزارشی از فعالیت‌های یک‌ماهه اخیر که بعد از سومین جلسه این کمیسیون که نهم آذر برگزار شده بود، پرداخت.

امامیان از ورود به حوزه نظارت بر سریال‌های شبکه نمایش خانگی خبر داد و اعلام و اعمال اصلاحات و دسترسی به گردش مالی ساخت سریال‌ها را اولین گام موفق ساترا برشمرد.

وی به همکاری پلتفرم‌های داخلی با صداوسیما اشاره کرد و گفت در جریان فینال لیگ قهرمانان آسیا که هفته گذشته برگزار شد، رسانه ملی و فضای مجازی مکمل هم شدند و حدود ۱۰ میلیون نفر در فضای مجازی این دیدار را تماشا کردند. از این آمار، شش میلیون نفر از آن‌ها از بستر تلوبیون استفاده کردند.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?d92ac81a54423

واژگان کلیدی

قاب رسانه

رای مجلس به تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان

در این ویدیو گزارشی از صحن علنی مجلس شورای اسلامی ایران در روز چهارشنبه 24 دی 99 را مشاهده می کنید.

افرادی که صاحب فرزند سوم شوند وام مسکن ۷۰ میلیونی دریافت می‌کنند

سید احسان قاضی زاده هاشمی: پیش بینی شده که در بودجه ۱۴۰۰ برای افرادی که در سال ۱۴۰۰ یا ۹۹ صاحب فرزند سوم یا بیشتر میشنود وام مسکن ۷۰ میلیونی با سود بازپرداخت ۴ درصد در نظر گرفته شود ما برای فرزندآوری تسهیلاتی را پیش‌بینی کرده‌ایم و این اقدام گام اول ماست.

تحریم‌ها رفع نشود، بازرسان آژانس ۳ اسفند از کشور اخراج می‌شوند

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر تحریم‌ها رفع نشود، بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی را سوم اسفند اخراج می‌کنیم.

ساختار بودجه اشکالات جدی شکلی و ماهوی دارد

مهرداد بذرباش، رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: ساختار بودجه 1400 اشکالات جدی شکلي و ماهوی دارد و نقدترین منبع برای تامین بودجه فروش اوراق و صندوق توسعه ملی است.