۱۳۹۹ چهارشنبه ۱ بهمن
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴

رفیعی: آلایندگی‌ها ناشی از کیفیت پایین سوخت است

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه متأسفانه دولت به فوتی‌های ناشی از آلودگی هوا که کمتر از جانباختگان کرونا نیست ، توجهی نمی‌کند گفت: نوع آلایندگی‌ها نشان می‌دهد که کیفیت سوخت پایین است.


رفیعی: آلایندگی‌ها ناشی از کیفیت پایین سوخت است-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما، سمیه رفیعی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه 24 دی) در جلسه علنی بعد از تذکر شفاهی با اشاره به آلودگی هوای تهران و کلانشهرها اظهار داشت: درباره آلودگی هوا شاهد وضعیت رها شده‌ای از سوی مجریان قانون هستیم که آنها با بازی با الفاظ و کلمات شفافیت لازم را در این باره ندارند.

وی با بیان اینکه نوع آلایندگی‌ها نشان می‌دهد که کیفیت سوخت بسیار پایین است افزود: مسؤولین باید پای حرف و تصمیمات خود بایستند و با مردم شفاف باشند.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: مصرف گاز طبیعی با وجود شیوع کرونا در کشور پایین‌تر از سال گذشته است.

وی با اشاره به خاموشی‌های متعدد برق در طی روزهای گذشته گفت: این مجموعه خاموشی‌ها به چه دلیل است و مسؤولین بهتر است توضیح دهند اما معلوم نیست که چه وضعیتی به وجود آمده است.

نماینده تهران در مجلس گفت: مدیران با تصمیم‌گیری و اعمال نظر سلیقه‌ای در حال مدیریت امور هستند.

وی خاطرنشان کرد: چرا شخصی در کشور به فوتی‌های ناشی از آلودگی هوا توجهی نمی‌کند که کمتر از جان باختن کرونا نیست.

وی با اشاره به درگذشت یکی از محیط‌بانان گفت: از کمیسیون تلفیق در بررسی‌هایشان در بودجه 1400 توجه ویژه‌ای به محیط‌بانان و مشکلات معیشتی آنان که دریافتی حداقلی دارند داشته باشند.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?1c4a400154617

واژگان کلیدی
هوای پاک      آلودگی هوا      

قاب رسانه

رای مجلس به تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان

در این ویدیو گزارشی از صحن علنی مجلس شورای اسلامی ایران در روز چهارشنبه 24 دی 99 را مشاهده می کنید.

افرادی که صاحب فرزند سوم شوند وام مسکن ۷۰ میلیونی دریافت می‌کنند

سید احسان قاضی زاده هاشمی: پیش بینی شده که در بودجه ۱۴۰۰ برای افرادی که در سال ۱۴۰۰ یا ۹۹ صاحب فرزند سوم یا بیشتر میشنود وام مسکن ۷۰ میلیونی با سود بازپرداخت ۴ درصد در نظر گرفته شود ما برای فرزندآوری تسهیلاتی را پیش‌بینی کرده‌ایم و این اقدام گام اول ماست.

تحریم‌ها رفع نشود، بازرسان آژانس ۳ اسفند از کشور اخراج می‌شوند

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر تحریم‌ها رفع نشود، بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی را سوم اسفند اخراج می‌کنیم.

ساختار بودجه اشکالات جدی شکلی و ماهوی دارد

مهرداد بذرباش، رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: ساختار بودجه 1400 اشکالات جدی شکلي و ماهوی دارد و نقدترین منبع برای تامین بودجه فروش اوراق و صندوق توسعه ملی است.