۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۶

تخصیص جرایم تعزیرات حکومتی برای ساماندهی تنظیم بازار

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ مصوب کردند تا مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال جرایم دریافتی تعزیرات حکومتی برای سامانه‌های تنظیم بازار، بازرسی و نظارت و توزیع اقلام هزینه‌شود.


تخصیص جرایم تعزیرات حکومتی به ساماندهی تنظیم بازار -معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نوبت دوم امروز (شنبه 16 اسفند) و بیست و سومین نشست صحن علنی بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ با بخش هزینه‌ای بند (ج) تبصره ۱۱ماده واحده که ارجاعی از کمیسیون تلفیق بود موافقت کردند.

در بند ج تبصره ۱۱ لایحه بودجه و بخش درآمدی آن که پیش از این تصویب شده بود، آمده است: دولت مکلف است وجوه حاصل از جرایم دریافتی موضوع قانون اصلاح قانون تعزیرات حکومتی مصوب ۱۹ شهریورماه ۱۳۷۳ مجمع تشخیص مصلحت نظام را تا مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال دریافت و به ردیف درآمدی شماره ۱۵۰۱۱۳ نزد خزانه داری کل کشور واریز نماید.

در ادامه این بند و در بخش هزینه‌ای آن نمایندگان مصوب کردند که بخشی از وجوه دریافتی از محل ردیف شماره ۲۵-۷۳۰۰۰۰ جدول شماره(۱-۷) این قانون به وزارت دادگستری (سازمان تعزیرات حکومتی) بابت هزینه‌ راه‌اندازی و ارتقای سامانه‌های مربوط به تنظیم بازار، بازرسی و نظارت بر بازار و وزارت صنعت، معدن و تجارت بابت انجام مأموریت‌های محوله و تأمین کسری هزینه مربوط به بازرسی و نظارت بر تأمین، توزیع و بازار کلیه اقلام، مشمول طرحهای نظارتی پرداخت می‌شود.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?264948f265398

واژگان کلیدی

قاب رسانه

قدردانی ۲۳۵ نماینده مجلس از زحمات کادر درمان در دوران کرونا

علی کریمی فیروزجائی، عضو هیأت رئیسه مجلس، بیاینه بیش از ۲۳۵ نفر از نمایندگان مجلس در قدردانی از کادر درمان را قرائت کرد.

قالیباف خبر داد: دانشمندان ایرانی به اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دانشمندان جوان و خداباور ایرانی توانستند به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یابند.

تقدیر نمایندگان مجلس از عملکرد نیروی انتظامی در نوروز 1400

203 نماینده مجلس با امضای بیانیه ای از عملکرد نیروی انتظامی در ایام نوروز 1400 تشکر و قدردانی کردند.

منابع ارزی بلوکه شده هر چه سریع تر آزاد شود

چونگ سی کیون، نخست وزیر کره جنوبی با حضور در ساختمان بهارستان با محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای سلامی دیدار و گفت و گو کرد.