۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۷

سند راهبردی ستاد‌های پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی تصویب شد

دومین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی به ریاست دادستان کل کشور و اعضای ستاد برگزار شد.


سند راهبردی ستاد‌های پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی تصویب شد-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ دومین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور و اعضای ستاد برگزار شد.‌ در ابتدای این جلسه اخبار و گزارش‌های مربوط به جرائم و تخلفات انتخاباتی کشور مورد رصد و بررسی قرار گرفت و در ادامه پیش نویس سند مربوط به راهبرد‌های ستاد‌های پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی بررسی و تصویب شد.

صیانت و حمایت از آزادی و سلامت انتخابات، فراهم نمودن زمینه حضور گسترده و فراگیر مردم، حمایت از حضور گرایش‌های سیاسی مجاز، امانت داری از آرای مردم، ایجاد فضای سالم و رقابتی و امن و همچنین توجیه، ارشاد، اقناع، هشدار و برخورد در مواجهه با جرائم و تخلفات انتخاباتی بخشی از راهبرد‌های ستاد‌های پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخابی بود که به تصویب اعضاء ستاد رسید.

همچنین در این جلسه شیوه نامه اقدامات اولویتی ستاد‌های استانی و شهرستانی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

از جمله اقدامات مورد بحث در این شیوه نامه موضوعاتی همچون: همکاری و تعامل موثر بین ستاد‌های پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی و هیات‌های اجرایی و نظارت، تهیه گزارش‌های دقیق و مستند از تخلفات و جرائم انتخاباتی و ارجاع فوری آن به شعب ویژه قضایی و سایر مراجع ذی صلاح جهت پیشگیری و رسیدگی و توجیه ستاد‌های انتخاباتی و مسئولان اجرایی، نظارتی، احزاب، گروه‌ها و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی فعال در امور انتخابات توسط ستاد‌های استانی و شهرستانی بود.

اعضای ستاد مرکزی دادستان کل کشور (رئیس ستاد)؛ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه (دبیر ستاد)؛ نمایندگان شورای نگهبان، وزارت کشور، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، بسیج مستضعفان، سازمان قضایی نیرو‌های مسلح و صدا و سیما؛ رئیس کل دادگستری استان تهران و دادستان عمومی و انقلاب تهران و رئیس سازمان بازرسی کل کشور هستند که شخصا یا نماینده تام الاختیار آن ها در جلسات ستاد مرکزی حضور خواهند یافت.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?b9ac7a7e65538

واژگان کلیدی

قاب رسانه

قدردانی ۲۳۵ نماینده مجلس از زحمات کادر درمان در دوران کرونا

علی کریمی فیروزجائی، عضو هیأت رئیسه مجلس، بیاینه بیش از ۲۳۵ نفر از نمایندگان مجلس در قدردانی از کادر درمان را قرائت کرد.

قالیباف خبر داد: دانشمندان ایرانی به اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دانشمندان جوان و خداباور ایرانی توانستند به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یابند.

تقدیر نمایندگان مجلس از عملکرد نیروی انتظامی در نوروز 1400

203 نماینده مجلس با امضای بیانیه ای از عملکرد نیروی انتظامی در ایام نوروز 1400 تشکر و قدردانی کردند.

منابع ارزی بلوکه شده هر چه سریع تر آزاد شود

چونگ سی کیون، نخست وزیر کره جنوبی با حضور در ساختمان بهارستان با محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای سلامی دیدار و گفت و گو کرد.