۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱/۱۷

علیپور: دولت مدعی حل مشکلات در 100 روز نمی‌تواند مرغ و تخم مرغ را تامین کند

نماینده ماکو در مجلس گفت: دولتی که می خواست مشکلات را در 100 روز حل کند نمی‌تواند به تنهایی مشکل صف‌های مرغ و تخم مرغ را حل کند.


دولت مدعی حل مشکلات در 100 روز نمی‌تواند مرغ و تخم مرغ را تامین کند-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ محمد علی پور نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 17 فروردین) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دولتی که می‌خواست مشکلات کشور را در 100 روز حل کند بعد از گذشت 8 سال آنچنان مدیریت کرده که در ماه‌های آخر مسئولیت خود، کل کابینه به کار گرفته می‌شود اما نمی‌تواند به تنهایی مشکل این روزها یعنی رفع صف‌های مرغ و تخم مرغ را حل کند.

وی افزود: مشکل اصلی کنونی به مدیریت کلان کشور برمی‌گردد چرا که تامین کالاهای اساسی همچون مرغ از وظایف دولت بوده که بودجه را در اختیار دارد، ضمن اینکه چندین وزارتخانه متکفل تامین نیازهای کشور هستند و دولت بانک مرکزی و بودجه را نیز در اختیار دارد.

نماینده مردم ماکو در مجلس تصریح کرد: دولت باید در ابتدای سال نیازها را برآورد کرده و اولویت بندی می‌کرد آن هم در شرایطی که از ابتدای تشکیل این مجلس پیوسته ضرورت پیگیری مشکلات را به دولت گوشزد کردیم و از آن خواستیم تا برنامه خود برای تامین کالاهای اساسی را ارائه دهد و حتی مشکلات توسط کمیسیون‌ها بررسی شده و به وزرا نیز انتقال داده شده بود.

علی پور افزود: وقتی در کشور 3 هزار و 500 واحد مرغداری با بهره مندی از ارز 4200 فعالیت دارند چرا با تامین مرغ و تخم مرغ مواجه هستیم؛ دولتی که فقط نام تدبیر را یدک می‌کشد هیچ تمشیتی برای رفع این مشکلات ندارد.

وی عنوان کرد: در اثر بی توجهی، کم لطفی و ناکارآمدی دولت دام‌ها به کشورهای حاشیه خلیج فارس قاچاق می شوند.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?be4a3c1365642

واژگان کلیدی

قاب رسانه

قدردانی ۲۳۵ نماینده مجلس از زحمات کادر درمان در دوران کرونا

علی کریمی فیروزجائی، عضو هیأت رئیسه مجلس، بیاینه بیش از ۲۳۵ نفر از نمایندگان مجلس در قدردانی از کادر درمان را قرائت کرد.

قالیباف خبر داد: دانشمندان ایرانی به اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دانشمندان جوان و خداباور ایرانی توانستند به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یابند.

تقدیر نمایندگان مجلس از عملکرد نیروی انتظامی در نوروز 1400

203 نماینده مجلس با امضای بیانیه ای از عملکرد نیروی انتظامی در ایام نوروز 1400 تشکر و قدردانی کردند.

منابع ارزی بلوکه شده هر چه سریع تر آزاد شود

چونگ سی کیون، نخست وزیر کره جنوبی با حضور در ساختمان بهارستان با محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای سلامی دیدار و گفت و گو کرد.