۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱/۱۷

حمايت قاطع نمایندگان مجلس از برنامه‌های نوروزی رسانه ملي

بیانیه 233 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت و قدردانی از برنامه های نوروزی رسانه ملی، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد.


 حمایت و قدردانی مجلس از برنامه های نوروزی رسانه ملی-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما  به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛  روح الله متفکر آزاد عضو هیئت رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی بیانیه ۲۳۳ نماینده مجلس در قدردانی و تشکر از برنامه های نوروزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را به شرح زیر قرائت کرد:

امروز در عرصه جنگ بزرگ رسانه ای که درگیر آن هستیم صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران درخط مقدم قرار دارد و به معنای واقعی، سربازان و افسران این جنگ، مدیران و برنامه سازان این رسانه بزرگ هستند که با از خود گذشتگی و تلاشی مضاعف و به رغم همه کمبودهای مالی و برخی بی مهری ها ایستاده اند و مبتکرانه تلاش می کنند.

نوروز 1400 در حالی آغاز شد که بیش از یک سال از شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور می گذشت و به همین دلیل بسیاری از مشاغل یا تعطیل و یا با محدودیت مواجه شدند اما در این راه کارشناسان، برنامه سازان و مدیران شبکه های رادیویی و تلویزیونی ملی و مراکز استان های صداوسیما وبخش های خبری سراسری و استانی با برنامه ریزی و تلاش های شبانه روزی ، مجاهدانه و متعهدانه بر آن شدند تا در ایام تعطیلات نوروزی با تهیه و پخش برنامه های سرگرم کننده، آموزشی و مفرّح و اطلاع رسانی دقیق و آگاهانه حافظ آرامش ملت ایران باشند و علاوه برتامین نشاط و شادابی خانواده ها اطلاع رسانی بهنگام برای هموطنان داشته باشند.

جذب مخاطب بیش از 82 درصدی رسانه ملی در ایام نوروز گواه این مدعاست که مدیران و برنامه سازان رسانه، کاری کارستان کرده اند و به رغم رقابت های نابرابر با امواج سهمگین دشمن در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی رها شده، مردم را پای تلویزیون نشاندند تا درخانه مانده و شاهد برنامه های شاد و متنوع، باشند.رسانه ملی در نوروز امسال با تولید و پخش سریال های مختلف، نظیر سریال موفق و پربیننده «نون خ» که به هموطنان عزیز کُرد می پرداخت و نصاب بیننده سریال های طنز را نیز جابجا کرد، همچنین با پخش سریال گاندو، بر آگاهی بخشی و بصیرت مخاطبان افزود تا مردم علاوه بر نشاط و شادابی،آگاهی سیاسی خود را نیز بالاتر ببرند.

 نوروز 1400 از اعیادی بود که مردم هم طنز خوب و فاخر دیدند، هم به واسطه اعیاد مبارک شعبانیه شاهد و مستمع برنامه های جذاب رادیویی و تلویزیونی در حوزه های دینی و معارفی بودند وهم حوزه سیاسی و خبر با ارائه گزارش ها و تحلیل های به موقع و آگاهی بخشی به طور دائم در کنارآنها بود. برنامه های امید بخش و مطالبه گر در حوزه اقتصاد مقاومتی، آداب و رسوم، جهش تولید، حمایت از کارآفرینان و مولدان ثروت و بویژه پیام های مستمروآگاهی بخش درباره کرونا ودرجهت حفظ سلامت ملت ایران، مخاطب را با خود همراه کرد.

درحالی که دشمن برای چندمین بار اکانت و صفحات مجازی برخی شبکه های برون مرزی صداوسیما را مسدود نمود (همانند اقدام اخیر شرکت های آمریکایی فیسبوک و یوتیوب در انسداد حساب کاربری شبکه پرس تی وی)، لیکن صدای مقاومت و انقلاب اسلامی از شبکه های برون مرزی رسانه ملی قطع نشد و هوشیارانه در برابر فضاسازی های رسانه ای ایستاد.

همه این تلاش ها ما نمایندگان مجلس را برآن داشت تا از فرزندان غیور رسانه ملی تشکر و قدردانی کنیم و امیدواریم این مسیر موفقیت همچنان در ماه مبارک رمضان و در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ ادامه دار باشد


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?636ecec165650

واژگان کلیدی

قاب رسانه

قدردانی ۲۳۵ نماینده مجلس از زحمات کادر درمان در دوران کرونا

علی کریمی فیروزجائی، عضو هیأت رئیسه مجلس، بیاینه بیش از ۲۳۵ نفر از نمایندگان مجلس در قدردانی از کادر درمان را قرائت کرد.

قالیباف خبر داد: دانشمندان ایرانی به اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دانشمندان جوان و خداباور ایرانی توانستند به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یابند.

تقدیر نمایندگان مجلس از عملکرد نیروی انتظامی در نوروز 1400

203 نماینده مجلس با امضای بیانیه ای از عملکرد نیروی انتظامی در ایام نوروز 1400 تشکر و قدردانی کردند.

منابع ارزی بلوکه شده هر چه سریع تر آزاد شود

چونگ سی کیون، نخست وزیر کره جنوبی با حضور در ساختمان بهارستان با محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای سلامی دیدار و گفت و گو کرد.