۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱/۱۸

قالیباف: ساخت خانه در مناطقی که زمین مسکونی ندارد، مغایر با قانون است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت خانه در مناطقی که زمین مسکونی ندارد، با سیاست های ساخت و تامین مسکن مغایر است.


 قالیباف در صحن مجلس: ساخت خانه در مناطقی که زمین مسکونی ندارد، مغایر با قانون است-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن در واکنش به پیشنهاد یکی از نمایندگان مبنی بر اینکه در استان های شمالی به دلیل محدودیت در تامین زمین، دستگاه های اجرایی زمین خریداری کنند، گفت: خرید زمین مشمول اصل ۷۵ قانون اساسی است و برای دولت بار مالی دارد و همچنین باید محل هزینه آن مشخص شود.

وی افزود: زمانی که در یک منطقه زمین برای ایجاد سکونت وجود ندارد، چرا باید آنجا مسکن بسازیم و جمعیت بیشتری را اسکان دهیم؟ این مسئله با سیاست های ساخت و تامین مسکن مغایر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از موضوعات جدی کشور آمایش و توزیع درست جمعیت در نقاط مناسب است، گفت: اینکه ما جمعیت را به یک نقطه خاص و پرتراکم هدایت کنیم، مغایر با اهداف آمایش سرزمینی است.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?8623e98465662

واژگان کلیدی

قاب رسانه

قدردانی ۲۳۵ نماینده مجلس از زحمات کادر درمان در دوران کرونا

علی کریمی فیروزجائی، عضو هیأت رئیسه مجلس، بیاینه بیش از ۲۳۵ نفر از نمایندگان مجلس در قدردانی از کادر درمان را قرائت کرد.

قالیباف خبر داد: دانشمندان ایرانی به اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دانشمندان جوان و خداباور ایرانی توانستند به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یابند.

تقدیر نمایندگان مجلس از عملکرد نیروی انتظامی در نوروز 1400

203 نماینده مجلس با امضای بیانیه ای از عملکرد نیروی انتظامی در ایام نوروز 1400 تشکر و قدردانی کردند.

منابع ارزی بلوکه شده هر چه سریع تر آزاد شود

چونگ سی کیون، نخست وزیر کره جنوبی با حضور در ساختمان بهارستان با محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای سلامی دیدار و گفت و گو کرد.