۱۴۰۰ يکشنبه ۴ مهر
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۲۳

مقتدایی: نمایندگان به صورت شبانه روزی امورات مردم را پیگیری می کنند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان مجلس نوکر مردم بوده و در انجام وظیفه اصلی خود که پیگیری مطالبات مردم است کوتاهی نمی کنند.


مقتدایی: نمایندگان به صورت شبانه روزی امورات مردم را پیگیری می کنند-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ عباس مقتدایی در جلسه علنی صبح روز سه شنبه 23 شهریور مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۷۵ آیین نامه داخلی مجلس بیان کرد: رئیس مجلس در جلسه امروز صحن چندین بار در خصوص عدم مشارکت در رای گیری تذکر دادند و سپس آقای رشیدی به گونه ای اعتراض خود را مطرح کردند که گویی نمایندگان مردم وظایف خود را به درستی انجام نمی دهند. آقای قالیباف بنده از شما سوال می کنم که آیا شما دیشب در مجلس نخوابیدید؟ بنده به همراه چندین تن از سایر نمایندگان به همراه رئیس مجلس در مجلس بودیم و نماز صبح را در مجلس خواندیم سایر نمایندگان نیز تا پاسی از شب در جلسات بودند.

وی در ادامه اظهار کرد: این که برخی از نمایندگان در رای گیری شرکت نمی کنند چون می دانند آن پیشنهاد رای نمی آورد و آنها در حال مذاکره ای هستند. باید شأن مجلس شورای اسلامی حفظ شود. ما نوکر مردم هستیم و به نوکری مردم افتخار می کنیم. نمایندگان شبانه روز در حال پیگیری امورات مردم هستند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون  های مختلف نظیر کمیسیون کشاورزی،  کمیسیون امنیت، کمیسیون اصل ۹۰ و سایر کمیسیون  های تخصصی امورات مهم مردم را دنبال می کنند. بهبود وضعیت قیمت سیمان، بهبود واردات واکسن، رسیدگی به صف مرغ و تخم  مرغ همگی حاصل پیگیری و فشار نمایندگان است. ما پایبند عهدی  که با مردم بستیم خواهیم بود فقط نباید به گونه  ای در این راه صحبت شود که مردم احساس کنند که امورات آنها بر زمین مانده است.

محمد باقر قالیباف در پاسخ به تذکری وی تصریح کرد: نکاتی که شما مطرح کردید به جا است، تلاش نمایندگان بر کسی پوشیده نیست گزارشی که کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی ظرف سه روز از بررسی کارنامه و برنامه وزرا تهیه کردند و از صبح تا پاسی از شب جلسه داشتند بیانگر اهمیت آنها به مسائل کشور است ولی در صحن مجلس هیچ موضوعی مهم تر از طرح و لایحه ای که در حال بررسی می باشد نیست و توجه و رای دادن به دستور جلسه از هر کاری اولویت دارد. نمی شود اگر ما دیشب در مجلس بودیم امروز از وظیفه خود غفلت کنیم.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?d01873de77642

واژگان کلیدی