۱۴۰۰ يکشنبه ۴ مهر
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۲۴

حسینی: طرح تسهیل مجوز کسب و کار مشکل اشتغال و سرمایه‌گذاری را حل می‌کند

رئیس کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس شورای اسلامی، در موافقت با طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار، این طرح را موجب حل مشکل اشتغال، سرمایه‌گذاری و افزایش تولید دانست.


طرح تسهیل مجوز کسب و کار مشکل اشتغال و سرمایه‌گذاری را حل می‌کند-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛  سید شمس الدین حسینی در جلسه علنی روز چهارشنبه 24 شهریور مجلس شورای اسلامی در دفاع از کلیات طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار، گفت: امروز اگر از ما بپرسند که مهمترین مشکل کشور چیست پاسخ‌مان به اشتغال بازمی‌گردد و اگر بگویند چرا اشتغال‌زایی انجام نمی‌شود پاسخ می‌دهیم سرمایه‌گذاری در این حوزه پایین است.

وی افزود: مهمترین دلیل پایین بودن سرمایه‌گذاری در کشور سختی محیط کسب و کار است.

رئیس کمیسیون جهش و رونق تولید تصریح کرد:‌ جایگاه جهانی ایران در محیط کسب و کار در دنیا 127 از 190 کشور است.

حسینی با بیان اینکه هدف اصلی طرح تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار رفع موانع و مشکلات است این در حالی است که یکسری از مجوزها تأییدمحور بوده و یکسری ثبت‌‌محور هستند ضمن اینکه برخی از مجوزها مربوط به سلامت، محیط زیست، امنیت و بهداشت است.

وی گفت: اگر بنا داریم که اشتغال را ایجاد کنیم بایستی کسی که می‌خواهد در خانه خود یک کارگاه صنایع دستی راه بیندازد هیچ مشکلی را نبایستی در مسیر راه خود ببیند و تلاش طراحان طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار بهبود محیط کسب و کار است چرا که این کار می‌تواند مشکل اشتغال و سرمایه‌گذاری را حل کند.

رئیس کمیسیون جهش و رونق تولید افزود: شفافیت، رقابت، رفع انحصار و تعارض منافع در طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار با جدیت دنبال می‌شود.لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?3a5e66f777659

واژگان کلیدی