۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۸ مهر
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۴

دولت مکلف به خرید تضمینی محصولات کشاورزی است

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به لزوم خرید تضمینی محصولات کشاورزی توسط دولت، گفت: تأمین امنیت غذایی یکی از مسائل جدی در کشور است.


دولت مکلف به خرید تضمینی محصولات کشاورزی است به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما به نقل از مهر؛ محمد جواد عسگری ظهر شنبه در حاشیه بازدید از خط تولید جدید مرکز تحقیقات فرآوری آبزیان در انزلی، اظهار کرد: مجلس آمادگی همکاری همه جانبه برای تسهیل اقتصاد کشور را دارد.

وی با بیان اینکه امنیت غذایی یکی از مسائل جدی در کشور است، افزود: کشاورزی محور توسعه است و امنیت سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی با جدیت دنبال می‌شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به لزوم رفع بوروکراسی اداری، تاکید کرد: کمیسیون کشاورزی قوانین قدیمی را به روز کرده چرا که معتقدیم در بخش کشاورزی نتوانسته‌ایم ظرفیت‌های بالقوه را بالفعل کنیم.

عسگری تصریح کرد: بیش از ۵۰۰ میلیون نفر در کشورهای همسایه به دلیل ارگانیک بودن محصولات کشاورزی ایران خواهان این محصولات هستند و می‌توانیم کشور را با صادرات محصولات کشاورزی بدون اتکا به نفت اداره کنیم.

وی ادامه داد: دولت باید با جدیت در راستای حل مشکلات اقدام کرده و با خرید تضمینی محصولات کشاورزی از تولید کننده حمایت کند.

عسگری اضافه کرد: دستگاه‌های متولی مکلف هستند دغدغه‌های حوزه تولید را برای تولید کننده از بین ببرند.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی برای افزایش سرانه مصرف ماهی در کشور، گفت: می‌توانیم در حوزه شیلات اشتغالزایی و ارز آوری داشته باشیم و باید برای رفع بوروکراسی اداری مشکلات در کمیسیون مطرح شده تا قوانین اصلاح شود.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?55ff15da77783

واژگان کلیدی

قاب رسانه

طرح شفافیت آراء باید کارشناسی شود/چگونگی قرارگرفتن این طرح در دستورکار مجلس

سید نظام الدین موسوی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با حضور در مجله صبحگاهی شبکه 5، توضیحاتی در خصوص طرح شفافیت آراء نمایندگان ارائه کرد.

آقای ظریف ضمائم برجام که تعهد آور بوده را نخوانده است

سید محمود نبویان، نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس تاکید کرد که آقای ظریف اعلام کرده ضمائم برجام که تعهداتی برای ایران به همراه داشته را نخوانده است.