۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۸ مهر
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۲۰

حجت الاسلام نقدعلی: گزارش تحقیق و تفحص باید به صدور حکم قضایی منتهی شود

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی درخواست کرد گزارشهای تحقیق و تفحص مجلس دارای مستنداتی باشد که به صدور حکم قضایی منجر شود.


نقدعلی: گزارش تحقیق و تفحص باید به صدور حکم قضایی منتهی شود-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس در تذکر آیین نامه ای جلسه علنی امروز مجلس با استناد به ماده ۲۲ آیین نامه داخلی به گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص بورسیه های دانشجویی اشاره کرد و گفت: در گزارشهای تحقیق  و تفحص ارائه شده به قوه قضاییه چه در این مجلس و چه مجالس گذشته غالبا مستندات و پیوست ها به گونه ای نبوده که موجب صدور حکم شود. اکنون شکایت از آقای رئیس جمهور در کمیسیون اصل ۹۰ با ۵۰۰ هزار امضا تقدیم شده است ضمن اینکه در همین گزارش بحث بورسیه ها نام آقای روحانی و معاونش در صدر اسامی متخلفان می باشد.

وی افزود:  تقاضا دارم  که به این مهم توجه شود؛ غالبا این گزارشها به دلیل اینکه دارای مستندات و پیوست قضایی نیست موجب صدور حکم نمی شود؛ در ۹۰ درصد تحقیق و تفحصهای ارائه شده به قوه قضاییه در مجلس دهم عنوان شده که مستندات قابلیت صدور حکم قضایی را ندارد. گزارشها باید به گونه ای ارسال شود که قابلیت صدور حکم قضایی داشته باشند.

مصری رئیس جلسه علنی امروز مجلس در این خصوص عنوان کرد: خلاف آیین نامه صورت نگرفته است گزارشها ارائه می شود اما باید توجه کنبم قوه قضاییه قوه مستقل است و براساس معیارهای قضایی تصمیم می گیرد و ما هم تصمیم ها را محترم می دانیم‌.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?30f68e8187930

واژگان کلیدی

قاب رسانه

طرح شفافیت آراء باید کارشناسی شود/چگونگی قرارگرفتن این طرح در دستورکار مجلس

سید نظام الدین موسوی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با حضور در مجله صبحگاهی شبکه 5، توضیحاتی در خصوص طرح شفافیت آراء نمایندگان ارائه کرد.

آقای ظریف ضمائم برجام که تعهد آور بوده را نخوانده است

سید محمود نبویان، نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس تاکید کرد که آقای ظریف اعلام کرده ضمائم برجام که تعهداتی برای ایران به همراه داشته را نخوانده است.