۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۸ مهر
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۲۰

"اختلاف" مانع به پایان نرسیدن پروژه ساخت مترو پرند است

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اختلاف میان وزارت راه و شهرسازی و مترو تهران مانع به پایان نرسیدن پروژه ساخت مترو پرند شده است.


به گزارش معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما؛ محمدرضا رضائی کوچی نماینده جهرم در گفتگوی تلفنی با برنامه تهران 20 در خصوص آخرین وضعیت ساخت مترو پرند گفت: اختلافی بین مترو و سازمان عمران شهرهای جدید که زیر مجموعه وزارت راه و شهر سازی است وجود دارد که مانع ساخت پروژه مترو برای شهر پرند شده است .

وی با اشاره به اینکه هفته آینده مقرر شده جلسه ای برای حل اختلاف طرفین درکمیسیون عمران برگزار شود تصریح کرد:تا  فرودگاه امام خمینی (ره) کار مترو انجام شده و از این مکان  تا نقطه پایانی نزدیک به 19 کیلومتر باقی مانده که 750 میلیارد تومان پول نیاز دارد ، براین مبنا  250 میلیارد تومان را مترو تهران در بودجه امسال پیش بینی کرده  و500 میلیارد تومان را قرار بود سازمان شهرهای جدید تامین کند.

وی خاطر نشان کرد: سازمان عمران شهرهای جدید، در این راستا زمینی  را در نظر گرفت تا با تغییر کاربری و فروش آن بتواند مبلغ مورد نظر را بدست آورد اما به گفته مسئولان، آنان موفق به فروش زمین نشده اند.

رضایی تصریح کرد:اختلاف بین وزارت راه و مترو تهران وجود دارد، نزدیک به 500 میلیارد تومان از 750 میلیارد تومان که نیاز است  تا این پروژه به پایان برسد توسط وزارت راه وشهر سازی از محل فروش زمین باید تامین شود اما عزم و اراده جدی برای انجام اینکار وجود ندارد.

وی تاکید کرد:‌جهت رفع اختلاف،مقرر شده از وزارت راه و شهر سازی  ومترو تهران درکمیسیون عمران دعوت کنم تا این توافق حاصل شود و ببینیم مشکل د رکجاست ، مترو تهران می گوید من سهم خود را گذاشتم اما وزارت شهرسازی هم می گوید ما زمین را مشخص کردیم اما نتوانستیم بفروشیم اما این استدلال قانع کننده نیست وبنظر می رسد در  مورد این پروژه  بی خیال بودن وجود دارد.

رضایی گفت:امیدواریم در جلسه مشترک با دو سازمان مربوطه مشکل حل شود و مراحل انجام کار سرعت یابد.لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?21c2e9a887937

واژگان کلیدی

قاب رسانه

طرح شفافیت آراء باید کارشناسی شود/چگونگی قرارگرفتن این طرح در دستورکار مجلس

سید نظام الدین موسوی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با حضور در مجله صبحگاهی شبکه 5، توضیحاتی در خصوص طرح شفافیت آراء نمایندگان ارائه کرد.

آقای ظریف ضمائم برجام که تعهد آور بوده را نخوانده است

سید محمود نبویان، نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس تاکید کرد که آقای ظریف اعلام کرده ضمائم برجام که تعهداتی برای ایران به همراه داشته را نخوانده است.