۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۸ مهر
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۲۱

تشریح روند بررسی گزارش تفریغ بودجه در مجلس توسط قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره روند بررسی گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات در مجلس پرداخت.


به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما، محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز چهارشنبه ۲۱ مهرماه در تذکری نسبت به گزارش دیوان محاسبات اظهار کرد: روز گذشته رئیس دیوان محاسبات در مجلس حاضر شد و گزارش خود را ارائه داد و رفت، ولی هیچ موافق و مخالفی درباره این گزارش صحبت نکرد و این وضعیت باید بررسی شود.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این نماینده بیان کرد: ماده ۲۱۹ درباره گزارش تفریغ بودجه است و رئیس دیوان هم یک ساعت وقت دارد تا گزارش تفریغ بودجه را به جلسه بدهد.

وی ادامه داد: در آئین نامه بیان نشده است که موافق و مخالف بعد از سخنان رئیس دیوان محاسبات صحبت کنند.

رئیس مجلس ، خاطر نشان کرد: بعد از ارائه گزارش رئیس دیوان محاسبات این گزارش به کمیسیون برنامه وبودجه داده می‌شود و کمیسیون ۳ ماه وقت دارد آن را بررسی کند ، سپس به صحن علنی برای بررسی بیاید.

قالیباف افزود: بعد از آن این گزارش به کمیسیون‌های بخشی می‌رود و این کمیسیون‌های بخشی یک ماه وقت دارند تا آن را بررسی و به کمیسیون برنامه و بودجه بدهند و مجدد این گزارش به صحن بیاید.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?d05d1acb87946

واژگان کلیدی

قاب رسانه

طرح شفافیت آراء باید کارشناسی شود/چگونگی قرارگرفتن این طرح در دستورکار مجلس

سید نظام الدین موسوی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با حضور در مجله صبحگاهی شبکه 5، توضیحاتی در خصوص طرح شفافیت آراء نمایندگان ارائه کرد.

آقای ظریف ضمائم برجام که تعهد آور بوده را نخوانده است

سید محمود نبویان، نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس تاکید کرد که آقای ظریف اعلام کرده ضمائم برجام که تعهداتی برای ایران به همراه داشته را نخوانده است.