۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۸ مهر
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۲۱

برخورد نامناسب با رئیس مجلس به عنوان رئیس قوه مقننه به مصلحت نیست

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس در پاسخ به انتقادات صباغیان در مجلس گفت: برخی همکاران دیروز شاهد بودند که برخورد نامناسبی با رئیس مجلس نه به عنوان یک شخص بلکه رئیس قوه مقننه انجام شد که به صلاح نیست.


به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما، سیدجلیل میرمحمدی میبدی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 21 مهرماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری در پاسخ به انتقاد و تذکر محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم بافق و مهریز، گفت: برخی همکاران دیروز شاهد بودند که برخورد نامناسبی با رئیس مجلس نه به عنوان یک شخص بلکه رئیس قوه مقننه انجام شد که به صلاح نیست.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نوع برخورد به مصلحت نیست، اینکه ما بدون اطلاع از آئین نامه داخلی مجلس درخواست صحبت داشته باشیم و بعد اجازه صحبت داده نشود و بعد به رئیس مجلس اعتراض کنیم و باز هم بر صحبت خود اصرار داشته باشیم و با ادبیات نامناسب صحبت کنیم درست نیست.

وی تاکید کرد: امروز هم در صحن علنی مجلس این همکار به همین شکل رفتار کرد که در شأن مجلس و نمایندگان نیست و اگر تکرار هم شود به صلاح نیست بنابراین از همکار خود خواهش و تمنا می کنم این موضوع را رعایت کند و اجازه داده نشود فرد با نیات شخصی برخی برخوردها را داشته باشد و ان شاءالله همه این موضوع را رعایت کنیم.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: این موضوع را من توضیح می دهم که بار دیگر آقای صباغیان نخواهد براساس ماده 75 پاسخ دهد. در زمان ارائه تذکر نماینده مردم بافق و مهریز، تعدادی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس در جایگاه هیات رئیسه در حال صحبت با من در خصوص یک طرح بودند که متوجه صحبت های وی نشدم که بعد متوجه شدم.

وی تصریح کرد: دیروز هم بحثی داشتند در خصوص اینکه به ما اجازه دهید به عنوان مخالف و موافق صحبت کنیم که من اعلام کردم این طور نیست امروز هم به صورت رسمی توضیح دادم.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?79df874287947

واژگان کلیدی

قاب رسانه

طرح شفافیت آراء باید کارشناسی شود/چگونگی قرارگرفتن این طرح در دستورکار مجلس

سید نظام الدین موسوی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با حضور در مجله صبحگاهی شبکه 5، توضیحاتی در خصوص طرح شفافیت آراء نمایندگان ارائه کرد.

آقای ظریف ضمائم برجام که تعهد آور بوده را نخوانده است

سید محمود نبویان، نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس تاکید کرد که آقای ظریف اعلام کرده ضمائم برجام که تعهداتی برای ایران به همراه داشته را نخوانده است.