۱۴۰۰ دوشنبه ۱۵ آذر
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۸/۴

سازمان بازرسی کل کشور "نظام مسائل کشور" را تدوین می‌کند

معاون سازمان بازرسی کل کشور از تدوین "نظام مسائل کشور" از سوی این سازمان خبر داد. این نظام با نظر متخصصان هر حوزه قرار است راهکارهای رفع مسائل را ارائه کند.


سازمان بازرسی کل کشور به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور و بازرس کل امور ورزش، جوانان و میراث فرهنگی این سازمان با حضور در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، هدیه سازمان بازرسی شامل چالش‌ها و مشکلات کلان این حوزه را تقدیم مهندس ضرغامی کردند.

حجت‌الاسلام محمدمهدی عرب‌انصاری در دیدار با سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که عصر روز گذشته انجام شد، با اشاره به رویکرد سازمان بازرسی در دوره جدید و تحولی گفت: در سال جاری یکی از اولویت‌های مهم سازمان توجه به مسأله‌محوری است. از این‌ رو سازمان بازرسی در یک کار جدید و نو در حال تدوین "نظام مسائل کشور" است تا با تمرکز روی مسائل اصلی و کلان کشور و با نظر متخصصان هر حوزه راهکارهای اجرایی برای رفع آن مسائل و مشکلات ارائه کند.

معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به هدیه سازمان به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: این بسته هدیه شامل مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلاتی است که در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی وجود دارد به انضمام راهکارهایی پیشنهادی برای رفع این چالش‌ها و مشکلات که تقدیم شما می‌شود.

عرب‌انصاری با تأکید بر اجرای تعهد قانونی دستگاه‌ها برای خرید صنایع‌دستی گفت: یکی از موضوعات مهم در حمایت از صنایع‌دستی که جزو بخش‌های مغفول مانده قانون است و احیای آن در دستور کار سازمان بازرسی است تعهد دستگاه‌ها برای اختصاص یک‌دهم درصد از بودجه جهت خرید صنایع‌دستی است.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?138e2d5a98088

واژگان کلیدی