۱۴۰۰ دوشنبه ۱۵ آذر
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۹/۱
بانکی پور مطرح کرد؛

موانع تحولات فرهنگی باید شناسایی شود

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تاکید کرد: در حالی که جامعه به شدت در حال تحول در حوزه صنعت و علم است اما در حوزه فرهنگ تحول به معنای پیشرفت دیده نمی شود و جا دارد موانع شناسایی شود.


موانع تحولات فرهنگی باید شناسایی شود-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما امیرحسین بانکی پورفرد نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی و عضو جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما گفت: مقام معظم رهبری در این دوره حکم خیلی خاصی را صادر فرمودند که نشان دهنده نگاه تحولی ایشان به مسئله فرهنگ و انتظاراتشان از تحول عظیم فرهنگی است.

وی با بیان اینکه در این دوره از انتخاب اعضای شورای انقلاب فرهنگی تغییرات زیادی رخ داده است افزود: ‌در هیچ دوره ای نمی بینیم که ترکیب شورا این همه تغییر داده شود و نوعا کسانی حذف شوند ، لذا نگاه مقام معظم رهبری در انتخاب اعضای جدید انتظار بالایی را به دنبال دارد و نشان می دهد فصل جدید، به معنی چهل واره دوم مد نظر است تا شورای عالی دوم، با یک حرکت عظیم فعالیت کند.

نماینده مردم اصفهان تصریح کرد: به عنوان عضو جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی احساس می کنم که مقام معظم رهبری فضا و انتظارات جدید و ویژه ای را از اعضای تازه وارد دارند و بنظر می رسد خطی مشی، تحول در حوزه فرهنگ است.

وی با اشاره به اینکه تحول در امر فرهنگ نیازمند برنامه جدید است گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در زیر ساخت های فرهنگ خوب جلو رفته و سند نویسی های قوی را انجام داده است اما کشور ما با عقبه و سرمایه های فرهنگی غنی درعینیت جامعه نتوانسته از این امر بهره مند شود.

بانکی پور افزود: جامعه و کشور به شدت در حال تحول در حوزه صنعت و علم است اما در حوزه فرهنگ تحول به معنای پیشرفت دیده نمی شود و حوزه فرهنگ از بقیه تحولات عقب مانده ،لذا هدف گذاری برای تحول فرهنگی باید مورد بررسی قرار گیرد تا ببینیم که موانع درکجا ایجاد شده است.لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?f0e2f94098475

واژگان کلیدی