۱۴۰۰ دوشنبه ۱۵ آذر
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۹/۳

همه دستگاه ها برای مقابله با مافیای واردات پای کار آیند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با طرح این پرسش که مافیای واردات به کدام دستگاه ها وصل هستند گفت که باید اراده دسته جمعی برای مقابله با مافیا وجود داشته باشد و همه نهادها و دستگاههای مسئول پای کار آیند.


همه دستگاه ها برای مقابله با مافیای واردات پای کار آیند به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما به نقل از ایسنا؛ احسان ارکانی گفت: مافیای واردات که این روزها در کشور جولان می دهند به کدام دستگاهها وصل هستند که اینگونه بی محابا و بدون هیچ ترسی اهداف و منویات خود را پیش می برند و کسی در برابر آنها نمی ایستد؟

وی افزود: چگونه می شود که اگر یک فرد عادی بخواهد اقدام به واردات و یا صادرات کالای خود کند باید با یک بروکراسی عریض و طویل مواجه شود و به آنها پاسخ دهد اما این سودجویان خواسته های خود را در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ مانعی پیش می برند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه مافیای لوازم خانگی سودهای چند صد میلیاردی از طریق واردات لوازم خارجی نصیبشان می شود که در مواردی حتی بی کیفیت هم هستند، آن ها در حال لطمه وارد کردن به اقتصاد کشور هستند و می بینیم که بسیاری از شرکتهای داخلی به خاطر این مافیا تعطیل شده اند و کارگرانشان از کار بیکار شده اند.

ارکانی در پایان گفت: نهادهای نظارتی باید دقت کافی به عمل آورند که جلوی این مافیا بایستند هر چند انجام چنین عمل مهمی نیازمند یک اراده دسته جمعی است و همه نهادها و دستگاه های مسئول باید پای کار بیایند تا این امر محقق شود.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?1721577f98508

واژگان کلیدی