۱۴۰۰ دوشنبه ۱۵ آذر
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۹/۳

باند لوازم خانگی خارجی در حال لطمه زدن به اقتصاد کشور است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مافیای لوازم خانگی که سودهای چند صد میلیاردی از طریق واردات لوازم خارجی ـ که در مواردی حتی بی‌کیفیت هم هستند ـ نصیبش می‌شود، در حال لطمه وارد کردن به اقتصاد کشور است.


 باند لوازم خانگی خارجی در حال لطمه زدن به اقتصاد کشور است به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما به نقل از فارس؛ حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ممنوعیت ورود برخی کالاهای خارجی از جمله لوازم خانگی، اظهار داشت: مافیای واردات که این روزها در کشور جولان می‌دهند به کدام دستگاه‌ها وصل هستند که اینگونه بی محابا و بدون هیچ ترسی اهداف و منویات خود را پیش می‌برند و کسی در برابر آنها نمی‌ایستد؟

وی افزود: چگونه می‌شود که اگر یک فرد عادی بخواهد اقدام به واردات و یا صادرات کالای خود کند باید با یک بوروکراسی عریض و طویل مواجه شود و به آنها پاسخ دهد، اما این سودجویان خواسته‌های خود را در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ مانعی پیش می‌برند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: متاسفانه مافیای لوازم خانگی که سودهای چند صد میلیاردی از طریق واردات لوازم خارجی که در مواردی حتی بی‌کیفیت هم هستند نصیبشان می‌شود، در حال لطمه وارد کردن به اقتصاد کشور هستند و می‌بینیم که بسیاری از شرکت‌های داخلی به خاطر این مافیا بسته شده و کارگرانشان از کار بیکار شده‌اند.

وی تصریح کرد: نهادهای نظارتی باید دقت کافی به عمل آورند که جلوی این مافیا بایستند؛ هر چند انجام چنین عمل مهمی نیازمند یک اراده دسته جمعی است و همه نهادها و دستگاه‌های مسئول باید پای کار بیایند تا این امر محقق شود. مجلس هم در این امر مهم، نظارت خواهد کرد.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?76ce4a0598510

واژگان کلیدی