۱۴۰۰ سه شنبه ۵ بهمن
زمان انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۸ - 11:00

شورای نگهبان بررسی دو شوری لایحه بودجه را تایید کرد

سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: طرح دوفوریتی اصلاح ماده ۱۸۲ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درباره بررسی دو شوری لایحه بودجه کل کشور در جلسه شورای نگهبان بررسی و مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.


به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: طرح دوفوریتی اصلاح ماده ۱۸۲ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی دو شوری لایحه بودجه کل کشور در جلسه شورای نگهبان بررسی گردید و مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

به گزارش فارس، پیش‌تر لایحه بودجه به صورت یک شوری بررسی می‌شد؛ سال گذشته بعد از بررسی کلیات و جزئیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق، نمایندگان مجلس در صحن علنی مجلس به کلیات لایحه بودجه رای مثبت ندادند و این لایحه به دولت بازگشت و به همین دلیل مجلس یازدهم برای عدم از بین رفتن فرصت و زمان تصمیم گرفتند بررسی لایحه بودجه به صورت دو شوری باشد.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?bdcdc55c98952

واژگان کلیدی

قاب رسانه

تشریح نخستین همایش ملی حقوق و رسانه از زبان معاون حقوقی و امورمجلس صداوسیما

دکتر حسن گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس صدا و سیما و رئیس نخستین همایش ملی حقوق و رسانه در گفتگو با رسانه ها، زمان و محوریت این همایش را تشریح کرد.

برگزاری نخستین همایش «حقوق و رسانه» در اردیبهشت 1401

دکتر حسن گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صداوسیما از برگزاری نخستین همایش «حقوق و رسانه» در اردیبهشت 1401 خبر داد و از استادان دانشگاه، پژوهشگران و دانشجویانی را که در این حوزه تحصیل کرده اند، دعوت به عمل آورد که در این همایش مشارکت کنند.