۱۴۰۰ سه شنبه ۵ بهمن
زمان انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - 09:16

پزشکیان از پاسخ‌های وزیر بهداشت به صورت مشروط قانع شد

نماینده مردم تبریز در مجلس از پاسخ‌های وزیر بهداشت در مورد انتصاب روسای دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی ایران و مسئول بازرسی به صورت مشروط قانع شد.


پزشکیان از پاسخ‌های وزیر بهداشت به صورت مشروط قانع شد-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما؛ در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه 21 دی ماه مجلس شورای اسلامی بررسی سوال مسعود پزشکیان نماینده تبریز در مجلس از بهرام عین الهی وزیر بهداشت در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

متن سوال بدین شرح است:« وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قبل از رأی اعتماد در کمیسیون تخصصی و صحن علنی تعهد کلامی دادند که در دانشگاهها و مدیریت های آن بر مبنای قانون و برنامه عمل خواهند کرد و سیستم‌ دولتی تحت مدیریت خود را به مدیرانی خواهند سپرد که معتقد به قانون و عامل به آن هستند و منافعی در بخش خصوصی نداشته باشند. متاسفانه روسای دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی ایران و مسئول بازرسی همگی در بخش خصوصی فعال هستند که همگی خلاف تعهد و خلاف بیّن قانون می‌باشد و قابل قبول نیست.

در ادامه عین الهی وزیر بهداشت در دفاع از عملکردش گفت: بر برنامه‌ای که به نمایندگان دادم پایبندم و با کسی عهد اخوت نبستم و اگر به هر دلیلی مدیران به برنامه ها عمل نکنند عزل خواهندشد.

وی با بیان اینکه از مدیران وزارت بهداشت میثاق‌نامه گرفته‌ام، اظهار داشت: مرکز بررسی عملکرد مدیران شکل گرفته که به صورت مستمر عملکرد مدیران را رصد می‌کند. کسانی که سکان‌دار بخش خصوصی هستند نمی‌توانند سکان‌دار بیمارستان ها و و بخش دولتی شوند که با محرومان در ارتباط هستند.

در ادامه پزشکیان از پاسخ‌های وزیر بهداشت به صورت مشروط قانع شد.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?2a8a1c3999106

واژگان کلیدی

قاب رسانه

تشریح نخستین همایش ملی حقوق و رسانه از زبان معاون حقوقی و امورمجلس صداوسیما

دکتر حسن گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس صدا و سیما و رئیس نخستین همایش ملی حقوق و رسانه در گفتگو با رسانه ها، زمان و محوریت این همایش را تشریح کرد.

برگزاری نخستین همایش «حقوق و رسانه» در اردیبهشت 1401

دکتر حسن گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صداوسیما از برگزاری نخستین همایش «حقوق و رسانه» در اردیبهشت 1401 خبر داد و از استادان دانشگاه، پژوهشگران و دانشجویانی را که در این حوزه تحصیل کرده اند، دعوت به عمل آورد که در این همایش مشارکت کنند.