۱۴۰۰ سه شنبه ۵ بهمن
زمان انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - 09:55

حجت الاسلام نقدعلی در تذکر شفاهی؛

گزارش عملکرد مفتخرانه دولت در مبارزه با کرونا در مجلس ارائه شود

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس تاکید کرد: جا داشت افتخاری که دولت و وزارت بهداشت در واکسیناسیون و مبارزه با کرونا آفرید، در مجلس به صورت یک گزارش کامل ارائه شود تا امروز شاهد برخی اظهارات و زیر سوال بردن عملکرد وزارت بهداشت نباشیم.


گزارش عملکرد مفتخرانه دولت در مبارزه با کرونا در مجلس ارائه شود-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما

به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما؛ محمدتقی نقدعلی در نشست علنی امروز سه شنبه 21 دی ماه مجلس شورای اسلامی، طی تذکری گفت: جا داشت هیات رئیسه تصمیم بگیرد و از وزیر بهداشت دعوت کند تا در مجلس حضور پیدا کند و درخصوص کسب افتخار دولت در واکسیناسیون و مبارزه با کرونا گزارش دهد، ما یادمان نرفته که در گذشته چه بلایی سر مردم بخاطر کرونا می آمد و چطور فوج فوج می مردند و کسی نبود که قصه کرونا را مدیریت کند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس یازدهم افزود: یادمان نرود در گذشته در قصه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی چه اتفاقاتی می افتاد و در مدیریت کلان اقتصاد چه وضعیتی بود، چه شده است که امروز یک وزیر آمده و یک بچه حزب اللهی را سر کار می گذارد، دادمان در می آید؟ آیا واقعا دلتان برای بهداشت و درمان سوخته است؟ البته تمام مطالب گفته شده صحیح بود، اما چرا زمانی که باید این حرف ها را می زدید، نمی زدید و زمانی که اقتصاد ما به تاراج رفت و دامادها و برادرها می آمدند و پست می گرفتند و آلاف و اولوف می کردند و زمانی که خودشان در مسند بودند، برای جراحی به خارج می رفتند، سکوت می کردند؟

وی اضافه کرد: من تقاضا می کنم همانطور که بعد و سه ماه و نیم قصه کرونا امروز به یک افتخار ملی تبدیل شده و کشورهای مدعی دارند فوج فوج کشته می دهند اما به این جایگاه رسیدیم، مطالب ، مطالب درستی بود، اما ما زمانی که باید داد می زدیم، داد نزدیم، اما امروز برای برخی اغراض مطالبی را می گوییم.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: موضوع مقابله با کرونا جای تقدیر دارد، اما جنابعالی می دانید که براساس ماده 107 ما روزهای سه شنبه را برای بحث نظارت قرار دادیم و همین امروز نیز موضوع تولید مسکن را در دستور قرار دادیم و حتماً بحث کرونا را نیز در دستور قرار خواهیم داد، اما اگر ضعفی هم در وزارتخانه ای وجود دارد و نماینده ای سوال دارد باید آن را مطرح کنیم و اساساً مجلس برای این است که از کارهای خوب حمایت کند و اشکالات را تذکر داده و پیگیری کند.لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?81a1202a99110

واژگان کلیدی

قاب رسانه

تشریح نخستین همایش ملی حقوق و رسانه از زبان معاون حقوقی و امورمجلس صداوسیما

دکتر حسن گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس صدا و سیما و رئیس نخستین همایش ملی حقوق و رسانه در گفتگو با رسانه ها، زمان و محوریت این همایش را تشریح کرد.

برگزاری نخستین همایش «حقوق و رسانه» در اردیبهشت 1401

دکتر حسن گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صداوسیما از برگزاری نخستین همایش «حقوق و رسانه» در اردیبهشت 1401 خبر داد و از استادان دانشگاه، پژوهشگران و دانشجویانی را که در این حوزه تحصیل کرده اند، دعوت به عمل آورد که در این همایش مشارکت کنند.