۱۴۰۰ سه شنبه ۵ بهمن
زمان انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - 10:38

جهت تأمین نظر شورای نگهبان؛

طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت تامین نظر شورای نگهبان طرح الحاق یک تبصره به ماده (۶۳) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را اصلاح کردند.


طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها اصلاح شد-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما؛ در جلسه علنی امروز چهارشنبه 22 دی ماه نمایندگان مجلس ایرادات شورای نگهبان در طرح الحاق یک تبصره به ماده (۶۳) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را رفع و تصویب کردند.

بر این اساس تبصره ۶ ذیل ماده واحده به شرح زیر اصلاح می شود:

تبصره ۶- آرا و تصمیمات هیات مرکزی نظارت منحصرا از حیث نقض قوانین و مقررات حداکثر ظرف دو روز کاری پس از ابلاغ به داوطلب یا انتشار عمومی در خصوص ابطال یک یا چند صندوق و یا حوزه انتخابیه قابل شکایت در دیوان عدالت اداری است. دیوان نیز موظف است به موضوع خارج از نوبت رسیدگی کند و چنانچه رای یا تصمیم را واجد ایراد موثر تشخیص دهد شعبه رسیدگی کننده باید با ذکر همه موارد به صورت مستند و مستدل و با تعیین مصادیق، موضوع را جهت اتخاذ تصمیم نهایی به هیات مرکزی نظارت اعاده کند.

هیات مرکزی نظارت پس از رسیدگی به ایرادات شعبه رسیدگی کننده اقدام به صدور رای یا تصمیمم نهایی می کند و این نظر قطعی و غیرقابل شکایت در دیوان عدالت اداری است.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?c80db49699124

واژگان کلیدی

قاب رسانه

تشریح نخستین همایش ملی حقوق و رسانه از زبان معاون حقوقی و امورمجلس صداوسیما

دکتر حسن گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس صدا و سیما و رئیس نخستین همایش ملی حقوق و رسانه در گفتگو با رسانه ها، زمان و محوریت این همایش را تشریح کرد.

برگزاری نخستین همایش «حقوق و رسانه» در اردیبهشت 1401

دکتر حسن گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صداوسیما از برگزاری نخستین همایش «حقوق و رسانه» در اردیبهشت 1401 خبر داد و از استادان دانشگاه، پژوهشگران و دانشجویانی را که در این حوزه تحصیل کرده اند، دعوت به عمل آورد که در این همایش مشارکت کنند.