۱۴۰۰ سه شنبه ۵ بهمن
زمان انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - 12:22

ارکانی در تذکر شفاهی؛

افزایش سه درصدی حقوق کارمندان دولت با تورم 40 درصدی ظلم است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش ۳ درصدی حقوق کارکنان دولت با تورم ۴۰ درصد و به ویژه بعد از حذف ارز ترجیحی ظلم است.


افزایش سه درصدی حقوق کارمندان دولت با تورم 40 درصدی ظلم است-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امورمجلس صداوسیما؛ احسان ارکانی در نشست علنی امروز چهارشنبه 22 دی ماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر کشور گفت: عدم رعایت قانون در انتصابات توسط استاندار خراسان رضوی به ویژه معاونت عمرانی و تأکید استاندار بر اخذ جمعیت یاران در شهرستان‌ها برای انتصاب فرمانداران مصداق بارز دخالت در انتصابات است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر بهداشت و درمان افزود: جذب و استخدام نیروهای طرحی علوم پزشکی نیشابور و فوق‌العاده ویژه کادر درمان را درخواست دارم. همچنین از وزارت کشور درخواست ارتقاء بخش‌های این حوزه انتخابیه به شهرستان و ایجاد استان خراسان مرکزی با مرکزیت نیشابور را تقاضا دارم.

وی در ادامه یادآور شد: حقوق کارکنان دولت صرفاً 3 درصد به اضافه 530 هزار تومان در سال آینده افزایش می‌یابد که این ظلم به کارمندان دولت با تورم 40 درصدی و به ویژه بعد از حذف ارز ترجیحی است.

ارکانی ادامه داد: از سوی دیگر تصویب فوق‌العاده خاص کارکنان قضائیه را طبق ماده 130 و توجه به میراث فرهنگی نیشابور را از وزیر گردشگری تقاضا دارم.


لینک کوتاه : http://local.dlpirib.ir?b6d64c8199131

واژگان کلیدی

قاب رسانه

تشریح نخستین همایش ملی حقوق و رسانه از زبان معاون حقوقی و امورمجلس صداوسیما

دکتر حسن گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس صدا و سیما و رئیس نخستین همایش ملی حقوق و رسانه در گفتگو با رسانه ها، زمان و محوریت این همایش را تشریح کرد.

برگزاری نخستین همایش «حقوق و رسانه» در اردیبهشت 1401

دکتر حسن گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صداوسیما از برگزاری نخستین همایش «حقوق و رسانه» در اردیبهشت 1401 خبر داد و از استادان دانشگاه، پژوهشگران و دانشجویانی را که در این حوزه تحصیل کرده اند، دعوت به عمل آورد که در این همایش مشارکت کنند.