معاونت حقوقی و امور مجلس سازمان صدا و سیما

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱/۱۷
«نون خ» سریالی از جنس مردم کردستان
مجموعه تلویزیونی «نون خ» به کارگردانی سعید آقاخانی با تصویر برشی از زندگی مردم کردستان توانست هم نظر مردم این خطه را جلب کند و هم مردم کل ایران را.

«نون خ» سریالی از جنس مردم کردستان-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ مجموعه تلویزیونی «نون خ» در زمان پخش خود توانست عنوان پربیننده ترین سریال نوروزی را از آن خود کند. در همین راستا، برخی از نمایندگان مناطق کردنشین مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به تببین نظرات خود درباره سریال «نون خ» پرداختند و از صداوسیما و دست اندرکاران این سریال فاخر قدردانی کردند.

حجت الاسلام حسینی کیا: تبیین مشکلات مردم  قالب طنز در سریال «نون خ»

حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا نماینده سنقر کلیایی معتقد است: سریال «نون خ» سریال موفقی بود که فرهنگ و آداب و رسوم مناطق کردنشین و همچنین وحدت و انسجام مردم دین مدار کُرد را به نمایش درآورد.

حجت الاسلام حسینی کیا تصریح کرد: این سریال باعث شد مردم اقصی نقاط کشور تا حدود زیادی با فرهنگ مناطق کردنشین آشنا شوند و همینطور در قالب طنز برخی از مشکلات را به تصویر کشید که مردم ما از این بابت سپاسگزار رسانه ملی بودند.رحیمی: «نون خ» سریالی از جنس مردم کردستان

بهزاد رحیمی نماینده سقز و بانه با بیان اینکه سریال «نون خ» در ایام نوروز مورد توجه مردم قرار گرفت گفت: این سریال از جنس مردم کردستان بود که توانست با زبان طنز دردهای مشترک مردم شریف این منطقه را به تصویر بکشد.  

وی افزود: موسیقی این سریال صدای مردم کرد بود البته رفتارها و پوشش ها زیاد مناسب تمام مناطق کردنشین نبود و با آداب و رسوم مناطق کردنشین همخوانی نداشت ولی در مجموع سریال خوبی بود.