معاونت حقوقی و امور مجلس سازمان صدا و سیما

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱/۱۸
توجه رسانه ملی به ظرفیت‌های غنی مناطق کُردنشین قابل تقدیر است
در ایام نوروز 1400 سریال «نون خ»گوی سبقت را از سریال های دیگر شبکه ها ربود. فصل سوم این سریال در منطقه کردنشین روایتی ساده و دل انگیز از مردم این خطه از جغرافیای کشور را به تصویر کشیدکه مورد استقبال مخاطبان رسانه ملی قرار گرفت.

توجه رسانه ملی به ظرفیت‌های غنی مناطق کُردنشین قابل تقدیر است-معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به گزارش معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما؛ در ایام نوروز 1400 سریال «نون خ» به کارگردانی سعید آقاخانی گوی سبقت را از سریال های دیگر شبکه ها ربود. قصه این سریال در منطقه کردنشین روایتی ساده و دل انگیز از مردم این خطه از جغرافیای کشور را به تصویر کشید. نوروز 1400 فصل سوم این سریال به نمایش درآمد.

برخی از نمایندگان مناطق کردنشین مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما به تببین نظرات خود درباره سریال «نون خ» پرداختند و از صداوسیما و دست اندرکاران این سریال فاخر قدردانی کردند.

حیدری: تصویری از انسجام مردم کرد

شهریار حیدری
نماینده سرپل ذهاب و گیلان غرب با بیان اینکه سریال «نون خ» بسیار پر بیننده و جذاب بود که توانست فرهنگ کردی و انسجام مردم کرد را به خوبی به تصویر بکشد افزود: صدا و سیما مبتنی بر خواست و فرهنگ و منش مردم کار مثبتی ارائه داد و باید از همه دست اندرکاران این رسانه که در حوزه فیلم و سریال زحمت می کشند تشکر کرد.

بخشی پور: ارائه مشکلات مردم غرب کشور بدون اغراق

مجتبی بخشی پور
نماینده اسلام آباد غرب با بیان اینکه سریال «نون خ» به لحاظ بصری و محتوایی و همینطور به لحاظ کمدی توانست با استقبال مردم رو به ‌رو شود گفت: «نون خ» یک سریال دغدغه‌مند به معنا و مفهوم کلمه بود که در آن مشکلات مردم مناطق کردنشین به درستی و بدون اغراق به تصویر کشیده شده بود و مورد اقبال مردم قرار گرفت.
رشیدی: بهتر بود طیف گسترده تری از مردم کردنشین دیده می شدند

محمد رشیدی
نماینده کرمانشاه با بیان اینکه سریال «نون خ» همدلی و صمیمیت مردم کُرد را به تصویر کشید گفت: بهتر بود طیف گسترده تری از مردم کُردنشین با محتوای غنی تری در زمینه مسائل دینی و مذهبی و ملی، جامعه هدف این سریال قرار می گرفت اما در مجموع این سریال در ایام نوروز توانست به خوبی مورد استقبال افکار عمومی قرار گیرد و از این بابت به تمامی عوامل این سریال در رسانه ملی دست مریزاد و خداقوت می گوییم.

اوسطی: نمایش چهره مطلوبی از قومیت کُرد

پرویز اوسطی
نماینده قروه و دهگلان معتقد است سری جدید سریال «نون خ» نسبت به مجموعه های قبلی بهتر بود و نقش بازیگران شاخص تر و توجه به آداب و رسوم و فرهنگ قوم کُرد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: صداوسیما توانست با استفاده از ظرفیت استان های کُردنشین که همیشه پیش قراول و پیشانی دفاع از تمامیت ارضی نظام جمهوری اسلامی هستند چهره مطلوبی از قومیت کُرد به نمایش بگذارد و از این بابت به عنوان یکی از نمایندگان قوم کُرد از اهتمام رسانه ملی قدردانی می کنم.